Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Opava vedla nad Nymburkem většinu zápasu, přesto to nestačilo

Opava - Před necelými dvěma měsíci prohráli basketbalisté Opavy v Nymburce rozdílem 29 bodů, dnes na domácí palubovce sehráli s desetinásobným českým šampionem víc než vyrovnanou partii. Slezané téměř celý zápas vedli až o devět bodů, nakonec ale vedoucímu týmu soutěže podlehli 68:77. Nymburk tak vyhrál i osmnáctý zápas v soutěži.

Basketbalisté Nymburka
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Favorizovaní hosté otočili utkání v poslední čtvrtině, kterou vyhráli jasně 32:17. Nejlepším střelcem zápasu byl Hruban, jenž přispěl k vítězství Nymburka 22 body, poté co proměnil dvanáct z deseti střeleckých pokusů z pole. Na trojky vyhrála Opava 8:2.

"Věděli jsme, že můžeme Nymburk potrápit, když budeme hrát na hranici svých možností a Nymburku se bude hrubě nedařit. To se naplnilo a tři čtvrtiny jsme byli lepším týmem. Nymburk vyhrál zaslouženě, má výborný kádr. Našim chlapcům gratuluji za odvahu. Pokud budou takhle hrát nadále, mohou porazit kohokoli," uvedl opavský kouč Petr Czudek.

"Gratuluji trenéru Czudkovi k vynikajícímu výkonu. Vede opavský tým velmi dobře, a to mu dnes chyběl Láďa Sokolovský," ocenil soupeře trenér Nymburka Kestutis Kemzura. "Zejména v prvním poločase nám dělala problém neustálá změna obranných systémů. V poločase jsme si řekli, že musíme hrát jednoduchý basket a to se zejména díky Vojtovi Hrubanovi povedlo a Opavu jsme těsně přehráli," dodal.

O víkendu mohou svěřenci Petra Czudka, kteří v minulém zápase vybojovali vítězství nad posledním Jindřichovým Hradcem, přijít o třetí místo v tabulce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy