MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Opava v úvodu dokonale uzemnila Kolín. Bere první semifinálový bod

Měl to být vyrovnaný zápas, ale skončil jasným triumfem favorita. Kolín v Opavě začal semifinálové série NBL, ale se špatnou se potázal. Opava vtrhla v první čtvrtině do zápasu, když během chvilky vedla 11:0 a Kolín už neměl nárok. Prohrál 61:86. V pondělí se v Opavě pokračuje. Druhou semifinálovou dvojici tvoří favorizovaný Nymburk a Brno.

Utkání Opava – Kolín
zdroj: Facebook – Svět basketu autor: Facebook – Svět basketu

Kolín poprvé skóroval ve třetí minutě z trestných hodů, ze hry se hosté prosadili až po šesti minutách hry. Teprve ve druhé čtvrtině se kolínští hráči rozstříleli a dokázali snížit manko, nástup do druhého poločasu ale opět lépe vyšel domácím. Třetí čtvrtinu Opava vyhrála 31:11 a definitivně rozhodla o osudu zápasu.

Nejlepším střelcem utkání byl domácí Filip Zbránek s 17 body, Jakub Šiřina přidal 14 bodů. Tým hostů táhl Jakub Petráš, který dal 13 bodů a přidal osm doskoků. Bodově naprázdno vyšel kapitán Adam Číž, jenž ale zapsal 11 doskoků.