Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Opava prohrála i třetí zápas v novém roce, Děčín si drží šanci na nadstavbovou část A1

Basketbalisté Děčína zvítězili 91:72 v Kolíně a před posledním kolem základní části ligy udrželi naději na účast v nadstavbové skupině A1. Druhá Opava prohrála 73:85 v Pardubicích a ztratila i třetí zápas v novém roce.

Opavský basketbalista Jakub Šiřina
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Děčín přijel do Kolína s jediným cílem, protože ve hře o elitní skupinu ho mohla udržet jen výhra. Severočeši měli od začátku navrch, ale dlouho nedokázali domácím odskočit.

Podařilo se jim to až v závěrečné čtvrtině a nakonec zvítězili o 19 bodů. V tabulce Děčínu patří deváté místo, o osmou příčku svedou v sobotu přímý souboj na palubovce osmého Ústí nad Labem.

"Jsme rádi, že se nám to povedlo, byť to bylo v úvodu z naší strany nervózní. Jenže všech našich dvanáct hráčů, ač někteří nebyli na hřišti, ohromně bojovalo a díky vítězství si můžeme v sobotu zahrát s Ústím o postup," sdělil na klubovém webu trenér Tomáš Grepl.

Na důležité výhře Válečníků měl hlavní podíl nejlepší střelec zápasu Ondřej Šiška s 26 body, kapitán Tomáš Pomikálek přidal 18 bodů. V domácím celku zaznamenal double double za 19 bodů a 13 doskoků Jakub Petráš.

Novoroční krizi prodloužila oslabená Opava. Slezané se museli opět obejít bez nemocného trenéra Petra Czudka, pivota Martina Gniadka a po vyloučení v minulém kole nemohl hrát ani rozehrávač Petr Kouřil.

Druhý celek tabulky přesto dokázal domácím dlouho vzdorovat a ještě ve třetí čtvrtině vedl o sedm bodů. Pardubičtí ale skóre otočili a poslední dějství už patřilo jasně pátému celku tabulky.

Nejlepším střelcem zápasu byl domácí rozehrávač Tomáš Vyoral, který k 27 bodům přidal po sedmi doskocích i asistencích. Zásluhu na výhře měli také domácí hráči z lavičky, kteří zaznamenali 31 bodů, zatímco opavští dvanáct.

V dresu hostů dali po 19 bodech Radim Klečka a Mattias Markusson, který přidal 11 doskoků. Double double zaznamenal s 11 body a 11 doskoky také opavský kapitán Jakub Šiřina.

"Snažili jsme se, co nám síly stačily. Ale v poslední čtvrtině nám došly. Tahali jsme nohy, nebyla tam z naší strany lehkost," řekl na webu Opavy křídelník Luděk Jurečka. "Už je to asi pět let v řadě, co jsme po Vánocích tragičtí. Snad jsme si to vybrali a začneme opět vyhrávat," dodal.

Výsledky ligy basketbalistů:

1. kolo: Pardubice - Opava 85:73 (20:20, 36:39, 64:56)

Nejvíce bodů: Vyoral 27, Šafarčík 18, Burda, Henry oba 12 - Markusson, Klečka oba 19, Šiřina 11.

20. kolo: Kolín - Děčín 72:91 (10:15, 31:36, 51:57)

Nejvíce bodů: Petráš 19, Rožánek 15, Novotný 13 - Šiška 26, Pomikálek 18, Nichols 16.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články