Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Olympiakos si v Eurolize vyšlápl na obhájce titulu CSKA, zářil Papanikolaou

Ani početná marodka nezastavila Olympiakos Pireus v cestě za nečekaným skalpem favorita v basketbalové Eurolize. Řecký velkoklub totiž zaskočil obhájce titulu CSKA Moskva a před vlastními příznivci vyhrál 72:59. Doma slavili i hráči španělské Baskonie a tureckého Anadolu Efes, venku ve čtvrtečním programu 24. kola jen Real Madrid.

Kostas Papanikolaou z Olympiakosu střílí na koš
zdroj: REUTERS autor: Osman Orsal

Vzhledem ke zdravotním problémům množství hráčů jich do utkání proti CSKA zasáhlo v dresu Olympiakosu pouze devět. I přesto začal tým z Atén lépe, když po devíti minutách vedl o 10 bodů.

CSKA sice následně otočilo skóre a po povedené druhé čtvrtině vstupovalo do druhého poločasu s jednobodovým náskokem, ale perfektně zvládnutá třetí čtvrtina a kvalitní výkon Kostase Papanikolaoua, který v zápase zaznamenal 19 bodů, nakonec rozhodla pro domácí.

Basketbalisté CSKA Moskva prohráli v Eurolize s Olympiakosem

Vedoucí celek prestižní soutěže Anadolu Efes Istanbul nezaváhal s Žalgirisem Kaunas a vyhrál 96:91, druhý Real Madrid uspěl na palubovce Alby Berlín (103:97) a čtrnáctá Baskonia porazila Villeurbanne 79:65.