Obhájci titulu z Nymburka přehráli druhé Svitavy a stále drží stoprocentní bilanci

Souboj prvního týmu basketbalové ligy s druhým skončil ve Svitavách výhrou stále neporažených obhájců titulu z Nymburka 87:69. Tři dny po vydřeném vítězství v Opavě, které si ligový lídr zajistil až střelou tři sekundy před koncem, favorit tentokrát drama nepřipustil.

Petr Benda z Nymburku
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Nymburk v závěru první čtvrtiny po patnáctibodové šňůře převzal vedení, domácí ještě v úvodu druhého poločasu snížili na rozdíl bodu, ale pak už mistrovský tým definitivně odskočil.

"Bránili jsme lépe než v Opavě. Ale Svitavy ukázaly svou kvalitu a poločas dopadl tak, jak dopadl. V šatně jsme si řekli, že když budeme pokračovat v této obraně, tak se nebudeme muset o výhru bát. Pak jsme dali i pár lehkých košů," řekl s 16 body nejlepší střelec zápasu Jaromír Bohačík.

Opavané po poločase zápasu s Pardubicemi směřovali k další domácí porážce, jelikož nabrali až šestnáctibodové manko. Ale třetí čtvrtinu vyhráli 33:6 a na čtvrtý pokus v sezoně Východočechy poprvé porazili 87:77.

Basketbalisté Nymburka porazili Svitavy

"Nezačali jsme vůbec dobře, bylo to z naší strany ospalé, řekl bych na vrácení vstupného divákům. V poločasové pauze jsme si řekli, že to ještě nevzdáme a pokusíme se vývoj otočit. Třetí čtvrtina se nám povedla jak v útoku tak v obraně a dostali jsme se do náskoku," řekl domácí kouč Petr Czudek. Domácím lídrem byl Václav Bujnoch s 18 body a 11 doskoky.

Sedmá Opava se na jednu výhru přiblížila k Ústí nad Labem, které podlehlo Olomoucku 74:94 a utrpělo šestou porážku za sebou. Severočechy nejvíc deptal Javonte Douglas, autor 27 bodů a 16 doskoků. Před Ústí se posunul krajský rival Děčín, který sice s posledním Brnem ani jednou neprohrával, ale na vítězství 62:60 se nadřel.

Ve skupině A2 si postupové pozice do play-off upevnily Kolín i USK Praha. Středočeši zvítězili v Ostravě 88:83 zejména zásluhou 28 bodů Alexandra Thompsona a 18 bodů a 13 asistencí Adama Číže. Domácího Petra Bohačíka dělila jediná asistence od zisku triple doublu, zaznamenal ještě 13 bodů a 11 doskoků. Pražané po obratu ve druhém poločase zvítězili v Hradci Králové 94:86, Raheem Appleby se blýskl 28 body a 11 asistencemi.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - nadstavba:

Skupina A1 - 9. kolo:

Svitavy - Nymburk 69:87 (17:25, 37:40, 49:59) Nejvíce bodů: Teplý 15, Marko a Aiken po 11 - J. Bohačík 16, Hruban 12, Pumprla a Davis po 12.

Děčín - Brno 62:60 (20:11, 32:22, 45:43)
Nejvíce bodů: Šiška 20, Ježek 10, Autrey 8 - Geiger 18, Stegbauer 13, Farský 11.

Olomoucko - Ústí nad Labem 94:74 (23:19, 45:36, 72:57)
Nejvíce bodů: Douglas 27, Palyza 17, Pelko 14 - P. Houška, David 11, Martin 10.

Opava - Pardubice 87:77 (14:20, 34:49, 67:55)
Nejvíce bodů: Bujnoch 18, Zbránek a Šiřina po 16 - Kohout 16, Švrdlík 12, McGaughey a Williams po 9.