BBV po 25 letech

Nymburští si poradili s Opavou a vyhráli základní část NBL

Vítězství v základní části basketbalové NBL si s předstihem zajistili hráči Nymburka. V 18. kole soutěže porazili v tabulce druhou Opavu jasně 101:67. Středočeši také ukončili téměř rok trvající domácí neporazitelnost slezského soupeře.

Souboj čela NBL ovládl Nymburk

Opava doma naposledy prohrála loni na začátku února s Nymburkem a na šestnáctinásobné šampiony nestačila ani nyní.

Slezané s favoritem drželi krok ještě krátce po poločase, kdy ztráceli pět bodů, ale favorit nakonec třetí čtvrtinu vyhrál o 19 bodů a v závěrečném dějství náskok ještě navýšil.

Na výhře Nymburka se 22 body podílel Jerrick Harding, zatímco Hayden Dalton přidal 17 bodů a Ryan Obasohan 15. V dresu Opavy zaznamenal 19 bodů nejlepší střelec soutěže Jakub Šiřina, Martin Gniadek si připsal 18 bodů.

Nymburk sice v listopadu přišel o dva roky a 93 zápasů trvající neporazitelnost v soutěži, když podlehl USK, ale základní část ovládl už posedmnácté. První místo neobsadil pouze v sezoně 2010/2011, kdy základní část vynechal a zasáhl až do nadstavby.

Opava - Nymburk 67:101 (19:27, 45:53, 53:72)

Nejvíce bodů: Šiřina 19, Gniadek 18, Švandrlík 13 - Harding 22, Dalton 17, Obasohan 15.