Magazín EURO 2024

Nymburští basketbalisté vyhráli v Pardubicích o 22 bodů

Pardubice - Nymburští basketbalisté zvítězili v 24. ligovém kole v Pardubicích 85:63. Obhájci titulu, kteří dosud prohráli jen jednou, tak dál s převahou vedou tabulku, Pardubice jsou třetí. Domácí přitom vstoupili do utkání lépe a v páté minutě vedli 10:4. Pak ale nymburský trenér Ginzburg poslal na hřiště Abramse s Naymickem a hra Středočechů rázem dostala jiný obraz. Šest vteřin před koncem první čtvrtiny se hosté zásluhou Abramsových šestek dostali do vedení.

Nymburk (v červeném)
zdroj: isifa/VLP autor: Luboš Jeníček

Pardubičtí nezachytili na začátku druhé čtvrtiny nástup soupeře, který postupně získal až dvanáctibodový náskok. Zlepšená obrana domácího celku v třetí čtvrtině ale přinesla snížení, v 26. minutě vedl Nymburk už jen 48:45.

V pravý čas se ale začali trefovat Abrams s Wilsonem a náskok favorita rázem opět vystoupal na dvouciferný rozdíl. V poslední čtvrtině už hosté kontrolovali hru, a když se pardubickým hráčům vytratila střelecká úspěšnost, dovedl Nymburk utkání k výraznému vítězství.

Pardubice - Nymburk 63:85 (16:18, 30:40, 49:60)

Nejvíce bodů: Arnold 18, Peterka 13, Muirhead 10 - Naymick 19, Abrams 18, Wilson a Lenzly po 11. Rozhodčí: V. Lukeš, Znamínko, Kapl. Trestné hody: 17/12 - 10/8. Fauly: 14:12. Trojky: 3:5.