Následuje
V šachu

Nymburský válec přejel dalšího ligového soupeře, šampioni neprohráli už 70 utkání v řadě

Začali sice laxně, ale nakonec basketbalisté Nymburku porazili Ostravu 95:81 a připsali si 70. ligovou výhru za sebou. V první čtvrtině prohrávali s předposledním týmem tabulky 11:20, nakonec však potvrdili roli favorita i bez Jaromíra Bohačíka, kterého trápí zdravotní potíže. V sestavě českého mistra už chyběl Ivan Almeida, jenž na vlastní žádost v klubu skončil.

Vojtěch Hruban v dresu Nymburku
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Na domácích se v úvodu projevila únava z náročného programu, čehož Ostrava využila. Nymburk pozvedli až hráči z lavičky Martin Kříž, Pavel Pumprla a Jakub Tůma, kteří společně s Petrem Šafarčíkem donutili hostující tým k chybám a ztrátu smazali.

Ve druhé čtvrtině nasázel Vojtěch Hruban 12 bodů v řadě a poslal favorita do vedení. Do druhého poločasu ovšem kvůli nevolnosti nezasáhl a odjel předčasně domů. 

Pod košem se následně dařilo Zachu Hankinsovi, který za patnáct minut na hřišti stihl 16 bodů. Dobrý výkon podal i Šafarčík, autor 14 bodů.

"Trochu jsem čekal, že to bude vypadat takto, protože hrajeme hodně zápasů v krátké době. Hlavní je, že jsme ho dovedli k vítězství a zůstali zdraví. Ostrava hrála opravdu dobře," řekl nymburský trenér Oren Amiel.

"Chybí nám teď lehkost, ale vyhráli jsme - to je nejdůležitější," doplnil Šafarčík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy