Sokolský zpravodaj

Nymburské basketbalistky zahájily Evropský pohár výhrou nad Ružomberokem

Nymburským basketbalistkám se vstup do Evropského poháru vydařil. Utkání s Ružomberokem dokázaly vyhrát těsně 71:70. Nymburk zvítězil díky koši Američanky Chloe Wellsové, která rozhodla čtyři sekundy před koncem. S devatenácti body byla Wellsová nejlepší střelkyní zápasu.

Bronzovým medailistkám z minulého ročníku české ligy úvod pohárového zápasu vůbec nevyšel a po třech minutách prohrávaly s Ružomberokem 0:10. Ještě v první čtvrtině ale Nymburk dokázal manko smazat a pak se hrál vyrovnaný zápas. Do poslední části šel domácí tým s náskokem deseti bodů, o který ale přišel.

Ružomberok ve čtvrté čtvrtině vedl jedinkrát - šest sekund před koncem Janeesa Jefferyová otočila na 70:69. Hrdinkou zápasu se ale stala její krajanka Wellsová v barvách Nymburka.

Ve druhém kole nastoupí Středočešky v úterý na hřišti Celje.