Paralympijský magazín

Nymburk zastavil vítězné tažení basketbalistů Pardubic

Pardubice - Basketbalisté Nymburka ukončili v NBL devítizápasovou vítěznou šňůru Pardubic. Mistrovský celek zvítězil v předehrávce 23. kola na palubovce soupeře 81:66 a upevnil si pozici v čele tabulky. Východočeši prohráli poprvé od 28. listopadu a zůstali třetí.

V ČEZ Aréně, kde Nymburk ve středu ještě v roli domácího týmu prohrál utkání Evropského poháru s Valencií (77:82), rozhodl favorit zápas ve třetí čtvrtině. O poločasové přestávce totiž Nymburští vedli jen o dva body, poté se však jejich výkon zlepšil a třetí čtvrtinu pro sebe získali poměrem 24:11. Poprvé tak odskočili do dvouciferného vedení, které již nepustili.

V poslední části totiž už náskok Nymburka, který soupeře předčil zejména rychlými protiútoky a tříbodovou střelbou, narostl až na 18 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Demond Carter s 22 body, o dva méně dal na domácí straně Evaldas Žabas.