Následuje
BasketManie

Nymburk zahájil sezonu výhrou nad Tallinem

Nymburk - Basketbalisté Nymburku vstoupili do nové sezony VTB ligy domácí výhrou 79:65 nad Kalevem Tallinn. O výsledku rozhodla už první čtvrtina, kterou český mistr vyhrál o 13 bodů a poté si vedení zkušeně hlídal.

Basketbalisté Nymburku
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nymburk postrádal reprezentační pivoty Bendu a Houšku, ale zastoupily je zahraniční posily Vaughn a De Zeeuw, premiéru ve VTB lize zvládl velmi dobře dvacetiletý Peterka, který byl s osmi body nejlepším českým střelcem.

Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga navázali na vydařené výkony z přípravy. Za stavu 8:8 přišli do hry český reprezentant Hruban a americký rozehrávač Dixon a Nymburk pod jejich taktovkou začal soupeři unikat. Především Dixonovi utkání vyšlo velmi dobře a s 19 body a šesti asistencemi byl nejlepším hráčem utkání.Dařilo se ale i dalším posilám. Vaughn za 19 minut stihl 12 bodů a šest doskoků, De Zeeuw přidal sedm bodů a 10 doskoků.

Tohle je jiný Nymburk, než jaký známe, říká trenér Ginzburg

Na výkony z ME navázali také reprezentanti Hruban a Welsch, který k šesti bodům přidal šest asistencí a pět získaných míčů. "Vždycky je dobré začít sezonu vítězstvím. Tohle je jiný Nymburk, než známe z předchozích sedmi let. Je to mladý tým se spoustou nováčků nebo hráčů, kteří VTB ligu nikdy nehráli. Proto jsem se trochu obával, jak proti Kalevu začneme. Ale hráli jsme dobře," řekl Ginzburg.

"Zahraniční posily zahrály výborně, ale stejně tak i Češi. Jiří Welsch táhl tým a důležitý byl i příspěvek Martina Peterky, když přišel z lavičky. Zastoupil naše zraněné pivoty a troufám si říct, že byl klíčovým hráčem," ocenil trenér mladého pivota. Další zápas odehraje Nymburk už v úterý rovněž doma proti Kubani Krasnodar.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy