Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Nymburk začal boj o titul proti Opavě vítězně, Hruban pomohl 29 body

Basketbalisté Nymburka vykročili ve finálové sérii NBL rázně za ziskem 18. mistrovského titulu za sebou. Doma porazili v repríze loňského souboje o zlato Opavu jednoznačně 99:72. Kapitán Vojtěch Hruban se na tom podílel 29 body, Jerrick Harding přidal k 18 bodům šest asistencí. Série hraná na tři vítězné zápasy bude pokračovat v neděli v Opavě. Přímým přenosem zápas odvysílá ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Nymburk vyhrál první finále

"Určitě jsme rádi za to, že to dopadlo takovým rozdílem. Ale myslím si, že v Opavě to bude o něčem jiném. Pokud mám dobré informace, tak je vyprodáno, a před svými fanoušky bude Opava úplně jiný tým. My jsme dneska celý zápas plnili to, co jsme chtěli. Myslím si, že jsme potom soupeře trošičku fyzicky předčili. Já doufám, že v Opavě zvítězíme a potom přebereme pohár (v úterý) tady," řekl pivot Nymburka Martin Kříž.

Na první koš finále před vyprodaným hledištěm s 1150 diváky se čekalo 78 sekund a dal ho hostující Martin Gniadek. Vzápětí další ze série úvodních nepřesností mistra potrestal trojkou Luděk Jurečka. Nymburk se ale rozjel a na vedení 9:7 se celkem sedmi body podílel čtyřicetiletý pivot Petr Benda. Středočeši na znovu nabyté vedení Opavy zareagovali už druhou šňůrou 7:0 v zápase a udržovali se stále v náskoku.

Úvod druhé čtvrtiny byl střeleckou exhibicí Hrubana, který se na třináctibodové nymburské šňůře podílel 11 body. Šest z toho dal z trestných hodů a skvělou pasáž zakončil krátce před střídáním trojkou. Opavu bodový výpadek trvající sedm a půl minuty stál ztrátu 17:33 a přerušil jej až dvěma úspěšnými trestnými hody Jakub Slavík.

Slezané ale ve zbývající pasáži do pauzy nastříleli 22 bodů. Dokázali manko nejdříve stáhnout na pouhé tři body, což dovršil košem s faulem a proměněným trestným hodem Filip Zbránek. Nymburk měl ale Hrubana, který zareagoval trojkou a do poločasu přidal i další. Na vedení 46:41 se tak podílel 21 body.

Je nám líto, video expirovalo.
Závěr a ohlasy utkání Nymburk - Opava

Po přestávce hosté nezachytili nápor obhájců titulu. Nejprve proměnil dva nájezdy Jakub Tůma a trojka Jerricka Hardinga a koš Martina Kříže zajistily Nymburku náskok 55:41. Devítibodovou šňůru sice přerušil Zbránek, ale potom přišla ještě delší série 12:0 a rozdíl ve skóre narostl na 24 bodů.

V 25. minutě potkala smůla jak domácího Františka Váňu, tak hostujícího Jana Švandrlíka, kteří se ve stejnou dobu v jiné části hřiště pochroumali. Do hry se vrátil jen opavský hráč. A Nymburk soupeře dál válcoval, Harding trojkou zvýšil už na 76:48 a Colbey Ross pak dvěma trestnými hody posunul rozdíl dokonce na 29 bodů.

Rozjetý Nymburk na přelomu třetí a poslední čtvrtiny natáhl další bodovou sérii (9:0) a manko Opavy v té chvíli bylo nejvyšší v utkání – 32 bodů. Hosté v závěru porážku zmírnili. Podílel se na tom i švédský pivot Mattias Markusson, který byl až do 35. minuty bez bodů – nakonec jich ke 14 doskokům zaznamenal sedm.

"V prvé řadě bych řekl, že je asi jedno, jestli prohrajete třicetibodovým rozdílem nebo o bod. Prohra jako prohra. První poločas byl z naší strany dobrý. Dostali jsme se do nějakého manka, to jsme ještě stihli do přestávky stáhnout na pět bodů. Nástup Nymburka do druhého poločasu byl excelentní. My jsme jim to usnadnili našimi ztrátami a oni dávali strašně jednoduché koše z protiútoků a my jsme se naopak nedokázali porvat s jejich agresivní obranou. Dneska si zasloužili stoprocentně vyhrát," řekl kapitán Opavy Jakub Šiřina.

Opava vedle Švandrlíka přišla ve třetí čtvrtině i o Radovana Kouřila. "Vypadli nám zase další dva hráči z rotace, takže jsme museli zase hrát v nějaké omezené sestavě. Uvidíme, jak si ti dva kluci dají dohromady," doplnil Šiřina.

Nymburk - Opava 99:72 (20:17, 46:41, 82:57)

Nejvíce bodů: Hruban 29, Harding 18, Ross 14 - Jurečka 11, Kvapil a Zbránek po 10. Fauly: 20:18. Trestné hody: 20/15 - 14/10. Trojky: 8:10. Doskoky: 34:43.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články