Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Nymburk vyhrál v Manise a je ve čtvrtfinále Evropského poháru

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Evropském poháru FIBA v 5. kole osmifinálové skupiny M na palubovce turecké Manisy 69:55 a zajistili si kolo před koncem postup do čtvrtfinále. Díky výhře Zaragozy nad Gravelines-Dunkerque mají jistotu i prvního místa a narazí na druhého ze skupiny N, kterým bude Varese, Oradea či Leiden.

Ondřej Sehnal
zdroj: Basketball Nymburk

Na výhře Nymburka se podílel 15 body, šesti asistencemi a třemi doskoky Ty Gordon. Na dvouciferný počet bodů (11) dosáhl za vítěze také Sukhmail Mathon. Nejlepším střelcem utkání byl s 18 body domácí James Anderson.

"Jsme rádi, že jsme už postoupili. Nebylo to nic jednoduchého. Ani dnes to nebylo snadné, ale dobře jsme se připravili a zvládli jsme to. Z postupu máme opravdu velkou radost," uvedl rozehrávač Jakub Tůma.

Nymburk postupem mezi nejlepších osm vyrovnal svůj historicky nejlepší výsledek v evropských pohárech, kterým je postup do čtvrtfinále Ligy mistrů v sezonách 2019/20 a 2020/21 a Eurocupu 2009/10 a 2011/12.

Domácí díky trojkám Darona Russella a Jamese Andersona získali v úvodu vedení 6:0, na což ale Nymburk odpověděl sedmibodovou šňůrou a v přetahované o vedení vyhrála Manisa úvodní čtvrtinu 14:12. Další podařená pasáž hostů na začátku krátce po startu druhé desetiminutovky přinesla obrat z 12:16 na 23:16. Pod tuto šňůru se podepsal prvními čtyřmi body v novém působišti americký pivot Nakye Sanders, který přišel ze Štrasburku, a pěti Jakub Tůma. Manisa do poločasu zkorigovala stav na 27:28.

Úvod druhého poločasu patřil Nymburku, ovládl jej 11:4 a unikl do osmibodového náskoku. Na tento rozdíl se hosté dostali ve třetí čtvrtině ještě dvakrát, ale celkově v zápase počtvrté. Manisa sice na přelomu třetí a čtvrté části pětibodovou šňůrou zkorigovala na 44:47, ale jedenáctibodová série bronzového týmu minulé sezony české ligy definitivně rozhodla. Rozjetý Nymburk vedl už i o 17 bodů a domácí v závěru stav snížili.

"Dnes jsme předvedli hodně dobrou obranu. Manisa má velmi dobré ofenzivní hráče, přesto jsme ji udrželi jen na 55 bodech. Dobře jsme zastavovali jejich nájezdy a pak jsme dobře rotovali ke střelcům na trojku. I proto měli tak špatnou úspěšnost. A z toho jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Sice jsme tam měli několik zbytečných ztrát, ale nevadilo to," dodal Tůma, který pomohl k vítězství osmi body a jednou asistencí.

Manisa – ERA Nymburk 55:69 (14:12, 27:28, 42:47)

Nejvíce bodů: Anderson 18, Cruz 9, Luther a Russell po 7 – Gordon 15, Mathon 11, Bell a Tůma po 8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články