Volejbalový magazín

Nymburk vyhrál i devátý zápas v NBL, Pardubice porazil 99:73

Nymburk - Mistrovský Nymburk vyhrál i devátý zápas v sezoně Národní basketbalové ligy. V předehrávce 10. kola potvrdil roli favorita proti hostujícím Pardubicím, které porazil vysoko 99:73. Zápas byl pro Nymburk generálkou na vstup do Evropského poháru, ve kterém bude český mistr v úterý hostit Budivelnik Kyjev.

Východočeši ale vstoupili do zápasu bez respektu, díky přesné střelbě z dálky vyhráli první desetiminutovku a ještě ve třetí minutě druhého hracího období vedli o 14 bodů 38:24.

Nymburk, který v první čtvrtině inkasoval pět trojek, z toho tři od Faifra, pak ale zlepšil obranu, rozstřílel se z dálky a zápas začal nabírat očekávaný průběh.

V poločase už favorit vedl o šest bodů, definitivně pak soupeře zlomil v poslední čtvrtině, kterou vyhrál 20:7. Nejlepším střelcem utkání byl s 22 body domácí Radoslav Rančík.

Nymburk - Pardubice 99:73 (22:30, 53:47, 79:66)

Nejvíce bodů: Rančík 22, Hruban 18, Pavkovič 13, Benda 12 - Bohačík a Zabas po 18, Faifr 14, Muirhead 13. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Baudyš. Fauly: 17:18. Trestné hody: 14/11 - 18/11. Trojky: 12:8.