Následuje
IPPON

Nymburk vybojoval proti Gravelines druhou osmifinálovou výhru

Pardubice – Basketbalisté Nymburka zvítězili i ve svém druhém vystoupení v osmifinále Evropského poháru ULEB. Na své palubovce v Pardubicích dnes porazili francouzské Gravelines 79:62. Lví podíl na tom měl Američan Chester Simmons, který byl hlavní oporou při klíčovém náporu ve třetí čtvrtině a celkem nastřílel 25 bodů.

Nymburk - Gravelines Dunkerque
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

Nymburk se v úvodu trápil s přesností střelby. Přestože jen v první čtvrtině získal osm útočných doskoků (celkem za zápas devatenáct), špatnou střelbou a vlastními chybami dovolil soupeři šňůru 13:0 a devítibodové vedení. V tu chvíli se nedařilo především Pavlu Pumprlovi, který dlouho marně hledal formu z nedělního utkání s Lietuvosem Rytas ve VTB lize a jen za první půli ztratil čtyři míče. "V úvodu zápasu nám chyběla energie. Projevil se na nás náročný program a soupeř byl rychlejší. Pak jsme ale udělali změny v útoku, přestali jsme hrát clony a více jsme nechali kolovat míč a přišlo zlepšení," řekl po utkání nymburský trenér Ronen Ginzburg.

Protočením sestavy se však Nymburk chytil a naopak Gravelines začalo mít problém s proměňováním střel. Ze stavu 6:15 to ve 14. minutě bylo 19:19. Pak se sice Francouzi nadechovali k dalšímu úniku, ale Nymburk podržel dvěma trojkami Simmons.

Americký křídelní hráč si na přelomu obou poločasů připsal na konto 16 bodů za šest minut hry a měl hlavní zásluhu na tom, že Nymburk předvedl zdrcující nápor a odskočil na dvacetibodový rozdíl. Otřesení hráči Gravelines ztratili koncentraci a chybami dávali domácím další šance na navýšení skóre. K Simmonsovi se přidal Lamayne Wilson a rozehrál se i Pumprla. K trojkovému představení se připojil také Mike Lenzly. Celkem Nymburk vyhrál třetí čtvrtinu o čtrnáct bodů.

I v poslední části táhl útok Simmons, díky němuž Nymburk ustál snahu soupeře o nápor a v závěru si už mohl náskok v klidu hlídat. Zvláště když proti nervóznímu soupeři mohl trpělivě čekat na snadné koše.

Snová série nekončí

"Pro vývoj skupiny to bylo důležité vítězství, ale to je každá výhra, protože nikdy nevíte, jak se skupina bude vyvíjet. V minulosti jsme postoupili po špatném začátku, snad to teď nebude obráceně. Cenné je, že jsme udrželi domácí neporazitelnost," hodnotil Ginzburg, jehož svěřenci si připsali 27. výhru z posledních 28 zápasů. "Je to nejlepší série, jakou jsem kdy ve své kariéře zažil. Ale je to hlavně úspěch pro tento klub. Zvláště proto, že ty výhry nebyly proti slabým klubům, ale že tam byli i hodně silní soupeři," dodal.

ČEZ Nymburk - Gravelines 79:62 (10:17, 31:28, 62:45)

Nejvíce bodů: Simmons 25, Lenzly 11, Benda 10, Pumprla 8 - Edwards 16, Johnson 11, Jomby 10, Albicy 8. Rozhodčí: Lamonica (It.), Šemmeš (Izr.), Maričič (Srb.). Fauly: 15:16. Trestné hody: 5/3 - 14/10. Trojky: 11:6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy