Následuje
Bohemians Praha 1905 - FC Fastav Zlín

Nymburk ve VTB lize udolal Bizony 93:85

Helsinky - Basketbalisté Nymburku se dočkali první venkovní výhry v této sezoně VTB ligy. Na hřišti finského celku Bisons Loimaa vyhráli 93:85, když velkou část zápasu prohrávali, ale velmi dobrou poslední čtvrtinou skóre otočili. Velkou zásluhu na tom měla uzdravená letní posila Christian Burns, autor 23 bodů. Nymburk si tak ke čtyřem prohrám připsal třetí výhru a už má na dohled horní polovinu tabulky.

Nymburk - Prostějov
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Od začátku se hrál rychlý a útočný basketbal a domácí dělali svou jednoduchou hrou Nymburku problémy. Chytli se střelecky a především zásluhou amerických posil se drželi ve vedení.

Když pak Nymburk ve druhé čtvrtině začal chybovat v útoku, rozjetí Bizoni odskočili až na deset bodů. Český mistr se však vzpamatoval a udržel se ve hře. V úvodu třetí čtvrtiny se chytil Burns, který již definitivně vyléčil své zdravotní potíže a ukázal, jak výraznou posilou by pro Nymburk měl být.

Díky němu se Nymburk ujal vedení, jenže finský celek okamžitě odpověděl a znovu si vzal vedení na svou stranu. Hosté však ve druhé půli výrazně zlepšili obranu a čekali na šanci. V poslední čtvrtině pak ukázali více zkušeností a dovedli zápas k vítězství.

Důležitou roli při něm hrál Jiří Welsch, který řídil hru Nymburku a k deseti bodům si připsal pět doskoků a deset asistencí. Důležitou trojku na 82:78 dal Vojtěch Hruban, klíčovou roli v koncovce však měl Burns, který si vedle bodů připsal i důležitý obranný zákrok.

Bisons Loimaa - Basketball Nymburk 85:93 (25:23, 48:42, 66:64)

Nejvíce bodů: Ahonen 20, Johnson 15, Hummer 14, Nelson 13 - Burns 23, Simmons a Hruban po 15, Washington 12, Welsch a Houška po 10. Fauly: 25:18. Trestné hody: 19/16 - 26/16. Trojky: 7:11. Doskoky: 30:31.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy