Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Nymburk ve finále vyzve Opavu. Slezané slaví postup po zvládnutém klíčovém zápase

Týmem, který se pokusí ve finále NBL ukončit nadvládu Nymburka, bude Opava. Slezané v rozhodujícím pátém duelu semifinálové série s Kolínem vyhráli na domácí palubovce 88:72 a slavili postup po výhře 3:2 na zápasy.

Zleva Adam Číž z Kolína a Luděk Jurečka z Opavy
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Finále bude reprízou závěrečné série ze sezony 2017/18, hrát se bude na dva vítězné zápasy a první duel je na programu 22. května. Před třemi lety Nymburk vyhrál nad Slezany obě finálová utkání.

I v pátém zápase semifinálové série a celkově už desátém vzájemném duelu za sebou platilo pravidlo o neporazitelnosti domácího týmu. Slezané ve dvou utkáních v Kolíně ztratili vedení 2:0 na zápasy, ale ve své hale nakonec potvrdili jako druhý tým základní části roli favorita.

"Uf, ta série...," ulevil si opavský trenér Petr Czudek. "Začali jsme velmi dobře a byli jsme hodně nahoře, ale Kolín nás spláchl a domů jsme jeli ponorkou. Ale ten tým má charakter, má chemii a já říkal: 'Hoši, pojďme to hodit za hlavu'. A oni to hodili za hlavu, dneska to byl nádherný zápas a všichni, co byli na hřišti, předvedli výkon. Finále si zasloužíme," řekl Czudek.

Je nám líto, video expirovalo.
Opava zvládla páté semifinále a vyzve hegemona z Nymburka

Ve vyrovnaném prvním poločase se mužstva přetahovala o vedení, první větší trhák domácích ve druhé čtvrtině Středočeši odvrátili jedenáctibodovou šňůrou. Po změně stran už ale Opavané, kteří trefili 16 trojek, podobnou slabší chvilku nepřipustili. Před třetí přestávkou vedli už o 19 bodů (66:47) a zápas dovedli k postupu.

"Třetí čtvrtina, všechno ostatní bylo vyrovnáno," vypíchl rozhodující pasáž trenér hostů Miroslav Sodoma. "Věci, které jsme nechtěli, abychom Opavě dovolili, jsme (ve třetí čtvrtině) dovolili a ona toho využila k rozhodujícímu trháku," dodal a poukázal zejména na akce opavského lídra Jakuba Šiřiny, na které měl být jeho tým připravený, přesto z nich soupeř bodoval.

Jejich lídrem byl Jakub Šiřina s 21 body včetně čtyř trojek, Radovan Kouřil přidal 16 bodů a Filip Zbránek za 22 minut hry double double za 13 bodů a 10 doskoků. Kolínský kapitán Adam Číž zaznamenal stejně jako Šiřina 21 bodů a čtyři trojky.

Opava - Kolín 88:72 (17:18, 42:36, 68:50)

Nejvíce bodů: Šiřina 21, Kouřil 16, Zbránek 13 - Číž 21, Pekárek 17, Jelínek 10.

Konečný stav série: 3:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy