Svět motorů

Nymburk v Pardubicích nezaváhal, Opava uštědřila Hradci "stovku"

Pardubice - Basketbalisté Pardubic se v domácím prostředí pokusili zaskočit úřadující šampiony z Nymburka, ale vyrovnané skóre drželi v dohrávce 16. kola NBL pouze poločas a podlehli 75:88. V zápasech 27. kola si zastřílela Opava, která doma přehrála Jindřichův Hradec 100:68. Jen o bod tak zaostala za nejvyšší výhrou této sezony.

Basketbalisté Nymburka vyhráli v Pardubicích 88:75

Nymburk nastoupil prakticky v nejsilnější sestavě, přesto domácí velmi dobrým týmovým výkonem drželi dvě a půl čtvrtiny krok. Pak se silnější a zkušenější Středočeši přeci jen prosadili, vedení dovedli do dvouciferných čísel a v poslední čtvrtině kontrolovali vývoj skóre. Pardubicím nepomohl ani velmi nízký počet faulů, u obou týmů dosáhla pětice hráčů dvouciferného počtu bodů.

V souboji sousedů v tabulce nedala Opava doma Jindřichovu Hradci vůbec šanci. Lions sice vyhráli oba předchozí duely, ale tentokrát drželi vyrovnané skóre pouze první čtvrtinu. Už před poločasem šli Slezané do dvouciferného vedení a druhou půli ovládli poměrem 52:29. Vítězové výborně rozložili střelbu, trefili 14 trojek a byli výrazně lepší i v doskakování.

Kolínští rozhodli o povinném vítězství nad posledním Brnem ve druhé čtvrtině. Po první desetiminutovce totiž Brnu odešla střelba a favorit získal dvouciferný náskok. Ten se blížil hranici dvaceti bodů, ale hosté dokázali v jednu chvíli v posledním období snížit na rozdíl devíti bodů. Středočeši si ale výhru pohlídali a vylepšili svou nelichotivou bilanci na osm výher a sedmnáct porážek.

16. kolo:

Pardubice - Nymburk 75:88 (14:19, 36:38, 51:60)

Nejvíce bodů: Wall a Půlpán po 12, Kohout a Sanders po 11, Kotas 10 - Houška 15, Raivio 14, Simmons a Burns po 12, Washington 11. Fauly: 16:21. Trestné hody: 19/13 - 8/8. Trojky: 4:8 Doskoky: 30:29.

27. kolo:

Kolín - Brno 88:71 (24:24, 49:39, 68:56)

Nejvíce bodů: Chán 27, Bryant 24, Ličartovský 18, Field 10 - Šiška 16, Marič 13, Šmíd 11. Fauly: 19:21. Trestné hody: 16/12 - 15/12. Trojky: 6:5. Doskoky: 43:34.

Opava - Jindřichův Hradec 100:68 (22:19, 48:39, 72:52)

Nejvíce bodů: Klečka 16, Bujnoch, Lyčka a Blažek po 14, Gniadek 13, Vlček 10 - Robinson 18, Autrey 15, White 11. Fauly: 25:24. Trestné hody: 21/16 - 18/13. Trojky: 14:7. Doskoky: 40:28.