Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Nymburk v Jadranské lize podlehl v Aleksandrovacu

Aleksandrovac - Basketbalisté Nymburka po dvou výhrách v Jadranské lize podlehli na palubovce bosenského Aleksandrovacu 70:82. V sobotu mají šanci na nápravu, budou hostit Zadar. Sedminásobní čeští mistři dnes celé utkání marně dotahovali náskok soupeře, kterého v prvním vzájemném utkání doma porazili o pět bodů. Potěšitelnou zprávou pro Nymburk je alespoň to, že se po více než dvouměsíční pauze zaviněné zraněním kolena zapojil do hry pivot Petr Benda. Tým má po dnešku na svém kontě sedm výher a devět porážek, úplně stejnou bilanci má ve vyrovnané soutěži i Aleksandrovac.

Středočeši odjeli do Bosny povzbuzeni posledními úspěchy v Jadranské lize, ale už začátek zápasu a rychlé vedení Aleksandrovacu 8:0 naznačilo, že je duel nezastihl ve velké formě. Nejnadějněji vypadala situace pro Nymburk ve druhé čtvrtině, když na chvíli srovnal krok, ale domácí znovu rychle odskočili.

Oproti minulým utkáním hostům příliš nešla střelba trojek, čeští šampioni z perimetru přesně zacílili jen čtyřikrát z devatenácti pokusů. V obraně jim zase chyběl důležitý hráč Radek Nečas, který nenastoupil kvůli nemoci. Aleksandrovaci se vyplatila sázka na týmový výkon, pět jeho hráčů dalo deset a více bodů, další dva jich zaznamenali po devíti. Šance na úspěch se Nymburku rozplynula na startu poslední desetiminutovky, kdy domácí odskočili do třináctibodového trháku a náskok bez potíží udrželi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy