Následuje
Halové M ČR 2020

Nymburk v Eurocupu narazí na Aris Soluň, Prienai a Groningen

Barcelona - Basketbalisté Nymburka v základní skupině C Eurocupu narazí na řecký klub Aris Soluň, Rudupis Prienai z Litvy a nizozemský celek GasTerra Groningen. Rozhodlo o tom losování v Barceloně.

Nymburk (v červeném)
zdroj: isifa/VLP autor: Luboš Jeníček

Nymburk figuroval v druhém výkonnostním koši. Soluň byla v prvním, Prienai v třetím a Groningen ve čtvrtém. "Na první pohled se zdá skupina zajímavá po sportovní stránce, protože v ní nejsou žádné opravdové velkokluby, ale může to klamat. Aris loni hrál semifinále silné řecké ligy, Prienai je tým, kam dává své talentované mladíky na rozehrání slavný Žalgiris Kaunas. A Groningen také není žádným nováčkem na evropské scéně," řekl mluvčí nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Ze základní skupiny postoupí do osmifinálové fáze dva celky. To se Nymburku povedlo už v minulých dvou sezonách. "A jasný cíl to je pro nás i nyní. Chceme si splnit jeden z cílů, se kterým do sezony vstupujeme," řekl Šimeček. Z kvalifikace se do Eurocupu minulý týden naopak neprobojovali vicemistři z Prostějova.

Osminásobní čeští šampioni se chystají už na svoji pátou sezonu v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži. Domácí utkání budou hrát opět v pardubické ČEZ Areně. Rozpis zápasů zatím není znám.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy