EP Benátky nad Jizerou

Nymburk si přijel do Pardubic pro první ligovou porážku v sezoně

Pardubice - Basketbalisté Nymburka přišli v domácí soutěži o neporazitelnost. Skalp dvanáctinásobných šampionů získaly v této sezoně jako první Pardubice, které zvítězily 83:78 a ukončily tak osmnáctizápasovou sérii porážek ve vzájemných duelech. V tabulce patří Východočechům po třetím vítězství v řadě druhé místo za vedoucím Děčínem. Nymburk klesl na čtvrtou příčku.

Sestřih basketbalového utkání Pardubice - Nymburk

Nymburk, který po náročném programu v evropských soutěžích nastoupil v domácí lize k teprve třetímu utkání, vedl v Pardubicích pouze v první minutě po úvodním úspěšném pokusu, pak už ale jen dotahoval náskok soupeře. V polovině třetí čtvrtiny prohrával až o deset bodů, nakonec v bouřlivé atmosféře podlehl pětibodovým rozdílem.

Dvanácti body přispěla k porážce Nymburka někdejší hvězda klubu Radek Nečas, ještě o dva body víc dal střelecký lídr Pardubic Lukáš Kotas. Nejlepším střelcem zápasu byl nymburský Julian Vaughn s 18 body.

Pardubice - Nymburk 83:78 (24:19, 42:40, 62:55)

Nejvíce bodů: Kotas 14, Nečas, Pandula a Sanders po 12, Wall 11 - Vaughn 18, Sant-Roos 16, Dixon 13, Benda 11.