Nymburk si poradil se Svitavami, Ústí uspělo počtvrté za sebou, zvítězily i Pardubice

Souboj dvou nejlepších celků sezony Národní basketbalové ligy skončil poklidnou výhrou mistrovského Nymburku 93:79 nad Svitavami. V dalších duelech druhého kola nadstavby Pardubice zdolaly oslabenou Opavu 80:74, Ústí nad Labem vydřelo výhru nad Olomouckem 95:94 po prodloužení a vyhrálo počtvrté za sebou.

Petr Benda z Nymburku
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Zatímco v základní části Svitavy dvakrát Nymburk potrápily a prohrály jen o osm a čtyři body, tentokrát kladly odpor jen v první půli. A to zejména díky rozehrávačům: Roman Marko dal 20 a Marek Welsch 14 bodů.

Ve druhé čtvrtině ale dal Bracey Wright 12 nymburských bodů v řadě a nasměroval tým za klíčovým trhákem. Domácí odskočili na 15 bodů a už nepřipustili drama. Wright zápas zakončil na 20 bodech a sedmi asistencích.

Opava přijela do Pardubic bez dvou největších opor Martina Gniadka a Jakuba Šiřiny a navíc po víkendovém Final Four Českého poháru. Východočeši toho využili a v polovině zápasu vedli o 17 bodů. Slezané ale zabojovali a čtyři minuty před koncem srovnali na 69:69.

Pak ale dal důležitou trojku reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán a trestnými hody dovedly Pardubice zápas k vítězství. Půlpán nasbíral 16 bodů a sedm asistencí, Ozren Pavlovič 19 bodů a devět doskoků. Za Opavu měl Radovan Kouřil 17 bodů a deset asistencí.

Největší drama se hrálo v Ústí, kde domácí 17 vteřin před koncem srovnali zásluhou trojky Pavla Houšky. Zápas tak šel do prodloužení, kde Houška spolu s Ladislavem Peckou a Michalem Šotnarem dotáhli tým k vítězství. Olomoucko nedokázalo v posledních dvou minutách skórovat. Nepomohlo mu tak ani 25 bodů Lukáše Palyzy a 19 bodů a rekord sezony 21 doskoků Javonteho Douglase. Domácí Houška dal 26 bodů.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 2. kolo nadstavby:

Skupina A1:

Pardubice - Opava 80:74 (29:25, 49:34, 63:58)
Nejvíce bodů: Pavlovič 19, Půlpán 16, Kohout 10 - Kouřil 17, Klečka a Slavík po 11, Bujnoch 10.

Ústí nad Labem - Olomoucko 95:94 po druhém prodl. (27:22, 47:53, 67:70, 78:78, 88:88)
Nejvíce bodů: P. Houška 26, Pecka 23, Šotnar 17, Wallace 12 - Palyza 25, Douglas 19, Dunans 18, Pelko 14.

Nymburk - Svitavy 93:79 (28:27, 56:48, 79:65)
Nejvíce bodů: Wright 20, Myers 15, Pumprla 11, Davis 10 - Marko 20, Obrien 16, Welsch 14, Aiken 13.

Brno - Děčín 89:70 (9:12, 30:30, 62:52)
Nejvíce bodů: Geiger 22, Stegbauer 18, Keely 14, Roby 12 - Landa, Feštr a Autrey po 10.