Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Nymburk si opět zahraje VTB ligu, dosáhla dohody s Euroligou

Nymburk – Nymburští basketbalisté už se nemusí obávat, že by si v příští sezoně kvůli účasti ve VTB lize nezahráli Eurocup. Vedení východoevropské VTB ligy konečně dosáhlo dohody s pořadateli Euroligy, kteří hrozili tím, že celky startující ve VTB lize v nové sezoně nebudou moci nastoupit v Evropské lize a v Eurocupu, kde pravidelně startuje i Nymburk. Vedení Euroligy dlouho trvalo na tom, že přijme jen družstva, které hrají v ligách s postupovou návazností do svých soutěží. Teď tak oficiálně uznala i VTB ligu. 

Basketbalisté Nymburka slaví vítězství nad CSKA
zdroj: ČTK autor: Mlejnková Alexandra

"Vedení VTB ligy jednomyslně schválilo a podepsalo navrženou smlouvu, v nejbližší době by to samé měla udělat Euroliga. Každopádně hlavní komplikace je zažehnána. Možná bylo chybou, že oboustranná jednání začala pozdě, a dlouho nikdo nevěděl, na čem je," uvedl tiskový mluvčí nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Pro Nymburk by bylo zásadní komplikací, kdyby mu účast ve VTB lize znemožnila start v Eurucupu. Teď už osminásobní čeští mistři dilema řešit nemusí. Na pochybách ale třeba byly i velkokluby CSKA Moskva, Kazaň, Žalgiris Kaunas a Gdyně. Tedy pravidelní účastníci VTB ligy, kteří zároveň netušili, zda budou moci na podzim naskočit také do Evropské ligy. Teď je ale už jisté, že VTB liga má zajištěnou oficiální návaznost na Euroligu. O elitní soutěž se bude moci ucházet mužstvo, které se umístí ve VTB lize nejvýše z týmů, které EL nehrají.

VTB liga se od příští sezony znovu částečně změní. Bude v ní startovat už 20 týmů, tedy o dva více než v poslední sezoně, kterou ovládl CSKA Moskva. Vzniknou dvě desetičlenné základní skupiny, hrát se bude systémem každý s každým, mužstva tak v základní části čeká osmnáct zápasů. Prvních osm týmů z obou skupin postoupí do play-off. Novinkou je také zrušení závěrečného Final Four. Místo něj se odehrají klasická semifinále, souboj o třetí místo a finále. Nový ročník VTB ligy se rozlosuje na začátku července.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy