ČEZ Extraliga 2023/2024

Nymburk si dal vítězné repete s Brnem a pojistil si vedení v lize, Kolín dal 19 trojek

Obhájce titulu v basketbalové lize Nymburk po týdnu opět porazil Brno, když na domácí desetibodovou výhru navázal na palubovce soupeře po výsledku 101:92. Brňané po třetím nezdaru z posledních čtyř zápasů klesli na páté místo za Kolín, který i díky trojkové smršti deklasoval v Ostravě předposlední Novou huť 110:85. Po třinácti prohrách se dočkalo druhého skalpu soupeře v sezoně poslední Olomoucko, v Pardubicích Hanáci zvítězili 88:76.

Nymburk po vyrovnaném poločase rozhodl v nástupu do třetí části, v níž si vypracoval až patnáctibodové vedení. Lídrem favorita byl belgický reprezentant Retin Obasohan, autor 26 bodů. V domácím dresu zaznamenal Viktor Půlpán double double za 17 bodů a 10 doskoků, o dva body více dal Šimon Puršl.

"Byl to dobrý zápas. My se snažíme dostat zpět do našeho ideálního rytmu před zápasy v Lize mistrů a je pro nás dobře, když nás někdo takhle prověří," konstatoval trenér Nymburku Oren Amiel. "Byl to skoro identický zápas jako u nás. Soupeř se držel dvě čtvrtiny, ale pak jsme trochu zrychlili hru. Zatím to ale nevydržíme celých 40 minut," doplnil pivot Petr Benda.

Basketbalisté Nymburku po týdnu opět porazili Brno

Kolínští v Ostravě trefili 19 tříbodových košů a stanovili nové maximum sezony. Jen dvě trojky je dělily od absolutního rekordu Nymburku z května 2018. Každý hráč z kolínské základní pětky dal nejméně 13 bodů  Devante Wallace se i díky pěti trojkám dostal na 22, kapitán Adam Číž trefil šest tříbodových košů a zapsal dohromady 20 bodů.

Domácím nebyl nic platný supervýkon Zanea Watermana, který zaznamenal 34 bodů a 11 doskoků. Justus Alleyn přidal 20 bodů, ale nikdo další dvouciferně neskóroval.

Tým Olomoucka vyhrál poprvé od úvodního kola, v němž porazil Děčín. Proti Pardubicím se 30 body zaskvěl David Pekárek, kapitán František Váňa přispěl 17 body a 10 doskoky. Pátou pardubickou porážku v řadě neodvrátil ani autor 29 bodů Tomáš Vyoral, domácí krátce vedli jen v průběhu druhé čtvrtiny.