V šachu

Nymburk se vrátil do NBL vítězstvím v Pardubicích

Pardubice - Basketbaloví mistři z Nymburka po neúspěchu ve čtvrtfinálové sérii VTB ligy s CSKA Moskva v domácí soutěži nezaváhali a v Pardubicích vyhráli i druhé semifinále NBL. Po vítězství 84:67 mohou sérii ukončit v úterý v domácí hale.

Nymburk zvýšil vedení v semifinálové sérii NBL na 2:0

Český mistr z posledních dvanácti let Nymburk rozhodl o druhém semifinálovém bodu hned v úvodu. První čtvrtinu vyhrál rozdílem 12 bodů, Pardubičtí poprvé skórovali až ve 4. minutě za stavu 0:9. Vedení pak nymburský favorit navyšoval a ve třetím hracím období odstup narostl poprvé přes dvacet bodů.

Ve druhém semifinále vede Děčín nad Prostějovem 2:1 na zápasy, počtvrté se oba týmy utkají v neděli na Hané.

Semifinále play-off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:

Pardubice - Nymburk 67:84 (15:27, 34:47, 46:68)

Nejvíce bodů: Autrey 13, Švrdlík 11, Kotas 9 - Randle 19, Dixon 14, Kříž a Benda po 11. Stav série: 0:2.