Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Nymburk se trápil s Pardubicemi, nakonec se ale přiblížil první příčce

Nymburk - Nymburští basketbalisté měli velké problémy s Pardubicemi, nakonec ale zvítězili 100:94. Zápas otočili až v závěrečné čtvrtině. Obhájce titulu tak dělí už jediná výhra od jistoty prvního místa pro play-off.

Utkání Nymburk - Pardubice
zdroj: ČTK/Kolařík Stanislav

Pardubice připravily Nymburku zatím jedinou prohru v sezoně a i tentokrát mu byly vyrovnaným soupeřem. Celkem dvanáctkrát se měnilo vedení v zápase a domácí museli být ve střehu do posledních minut.

Nymburk sice ve druhé čtvrtině utekl na dvanáct bodů, ale Pardubice ve třetí čtvrtině předvedly velký obrat a šly do vedení. Staraly se o to zejména obě největší hvězdy týmu, Burnett a Autrey dohromady nastříleli 50 bodů.

Pak ale zavelel nymburský kapitán Welsch, dvěma koši zařídil vedení a výhru dokonaly zahraniční hvězdy. Klíčová byla trojka Sant-Roose tři minuty před koncem znamenající sedmibodový náskok, na který už Pardubice neměly odpověď.

"Donutili jsme hrát Nymburk až do konce, protože ještě pět minut před koncem jsme vedli. V rozhodujících fázích ale domácí potvrdili svoji kvalitu. Zatímco oni své střely proměnili, my ne," hodnotil asistent trenéra Pardubic Tomáš Bartošek. "Nemáme se vůbec za co stydět, odvedli jsme dobrý výkon. Když takto budeme pokračovat dál, tak jenom dobře," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Nymburk se zapotil, Pardubice ale porazil

Nymburk - Pardubice 100:94 (24:20, 52:51, 77:79)

Nejvíce bodů: Sant-Roos 24, Hruban 15, Meier a Welsch po 12 - Burnett 26, Autrey 24, Wall 10, Nečas 9.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy