Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Nymburk se pokusí překvapit a postoupit přes Bilbao

Praha - Pouze nečekaná výrazná výhra na palubovce silného Bilbaa posune basketbalisty Nymburka do Final Four Evropského poháru ULEB. Středočeši budou ve Španělsku bojovat o setrvání v soutěži, ale jejich postup by po týden staré domácí prohře 47:59 měl nádech senzace. V týmu soupeře může slavit i nepříliš využívaný český pivot Tomáš Hampl, který v prvním utkání v Pardubicích šanci nedostal. Zápas začne ve 20:15, přímý přenos vysílá ČT4 a zpravodajský web ČT24.

Pokud Nymburk chce pomýšlet na Final Four, musí vyhrát vyšším rozdílem než Bilbao v Pardubicích. Pokud by nastřílel více než 59 bodů, což se povedlo Baskům na české půdě, stačilo by hostům i vítězství o 12 bodů. Postupové kalkulace však šestinásobní čeští šampioni před cestou na Pyrenejský poloostrov prý v hlavách nemají. "Když jedete na hřiště tak silného soupeře, se kterým jste doma prohráli, tak nepřemýšlíte ani o bodovém rozdílu, ani o Final Four. Přemýšlíte pochopitelně o tom, že chcete vyhrát, ale co by přišlo po tom a jak to udělat, není to hlavní," prohlásil nymburský trenér Muli Kacurin.

Pro něj může být duel v Bilbau posledním pohárovým zápasem na nymburské lavičce. Izraelský kouč už dříve oznámil, že po sezoně u týmu po čtyřech letech končí a nahradí jej asistent Ronen Ginzburg.

Muli Kacurin, trenér:

"Naše pozice vypadá složitě, ale za tři roky v Eurocupu jsme se naučili, že není třeba se předem vzdávat. Naše letošní výhry v Bělehradě či Ankaře se také nečekaly a dokázali jsme to."

Nymburk před týdnem prováhal skvělou šanci, aby k odvetě cestoval v mnohem výhodnější pozici. Středočeši ještě v poločase vedli o deset bodů, po třetí čtvrtině o sedm. Ale závěrečnému náporu celku z nejlepší evropské soutěže, španělské ACB ligy, Nymburk neodolal. V poslední desetiminutovce zaznamenal pouhých pět bodů a prohrál ji drtivým poměrem 5:24.

"Výsledek nepopisuje přesně příběh utkání. Třiatřicet minut jsme byli lepším týmem, ale pak jsme zaplatili cenu nabitého programu v předchozích dnech a v posledních minutách jsme odešli. To tentokrát neplatí a věřím, že budeme Bilbau dobrým soupeřem po celou dobu zápasu," řekl Kacurin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy