Následuje
SP Německo

Nymburk prohrál v lize už potřetí v řadě

Praha - Basketbalisté Nymburka dnes podlehli v Novém Jičíně 95:98 a prožívají nebývalou krizi. V domácí ligové soutěži prohráli už třetí zápas za sebou a v tabulce prohospodařili veškerý náskok; před druhým Novým Jičínem a třetím Prostějovem vedou už jen o skóre. Program 22. ligového kola poznamenala i sněhová kalamita, která si vynutila odložení zápasu mezi Opavou a Brnem.

V Novém Jičíně se hrál od začátku nebývale vyrovnaný zápas, v němž se vedení neustále přelévalo ze strany na stranu. Domácí sice vyhráli první poločas, pak ale hosté nastoupili k trháku a několikrát odskočili na devět bodů. Ani to ovšem Novojičínské nepoložilo a v závěru třetí části se opět vrátili do hry, k čemuž jim pomohl excelentní výkon na doskoku.

Závěrečná část se opět vrátila k boji o každý bod a Nymburk byl nakonec rád, když mu Slezákova trojka v předposlední minutě zajistila aspoň prodloužení. To ale prohru jen oddálilo. Hostům se totiž brzy nastřádaly chyby a každý jejich faul byl odměňován trestnými hody. Nový Jičín toho uměl znamenitě využít a ze sedmnácti bodů v prodloužení si tímto způsobem zajistil hned patnáct. Nymburk nakonec závěr zápasu bez čtyř vyfaulovaných nezvládl.

Rozpis soutěží uchystal Nymburku těžký přelom roku, že jej ale nezvládne takovým způsobem, to je velké překvapení. První prohru uchystal suverénu posledních let Prostějov ještě před Silvestrem, druhý den nového roku získali jeho skalp i Pardubičtí. Dnešní prohra je třetí v řadě, což Nymburk dlouho nepamatuje. Předtím v lize prohrál naposledy v prosinci 2008.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy