Nymburk prohrál těsnou bitvu v Antverpách

Antverpy - Basketbalisté Nymburku prohráli ve 3. kole nadstavbové části Poháru FIBA Europe v Antverpách 79:81 a zkomplikovali si boj o postup. Neuspěli totiž ani ve druhém venkovním utkání a vypadli z postupové dvojice. Nyní potřebují za týden vyhrát ve Ventspilsu, aby měli pro poslední dva domácí zápasy postup ve svých rukou.

Od začátku se v Belgii hrálo velmi vyrovnané utkání a ani jeden tým nevedl o více než osm bodů, to když se Nymburk šňůrou 11:0 ujal vedení 25:17. Hosté se opírali zejména o nejzkušenějšího hráče týmu Jiřího Welsche a také o novou posilu Marka Jagodiče-Kuridžu.

Postupně však začínali mít navrch přesněji střílející domácí, kteří se v 31. minutě ujali vedení a to už nepustili. Nic na tom nezměnil ani Michael Dixon, který dal v druhé čtvrtině vzpomenout na svůj nedělní výkon v podobě 35 bodů do koše Nižního Novgorodu. Tentokrát však prohru neodvrátil.

Nymburku totiž nevyšel závěr, v posledních pěti minutách se nemohl prosadit ze hry. Povedlo se to až v posledních deseti vteřinách Dixonovi, který alespoň košem s faulem a rychlou trojkou stačil snížit na rozdíl dvou bodů, což by mohlo hrát roli při závěrečném sčítání. Nymburku tak stačí doma Antverpy porazit o tři body, aby měl lepší vzájemné zápasy. Dixon dal celkem ve druhé půli 19 ze svých 26 bodů.

Antverpy - Nymburk 81:79 (17:21, 47:45, 63:64)

Nejvíce bodů: K. Vaughn 23, McKinney 17, Scott 14 - Dixon 26, Jagodič-Kuridža 12, Welsch 10. Fauly: 23:18. Trestné hody: 14/11 - 26/15. Trojky: 6:4. Doskoky: 39:34.