Evropská a Konferenční liga UEFA

Nymburk prohrál další vyrovnaný zápas s favorizovaným CSKA

Moskva - Basketbalisté Nymburka prohráli i ve druhém čtvrtfinálovém utkání VTB ligy s CSKA Moskva, kterému na jeho palubovce podlehli 72:79. Ruský velkoklub může sérii ukončit ve středu v Nymburce.

Stejně jako v pátek sehráli čeští šampioni s nejbohatším evropským celkem vyrovnaný zápas. První čtvrtinu vyhráli dokonce rozdílem deseti bodů 25:15, v poločase už ale vedl o bod CSKA.

Rozhodla třetí desetiminutovka, v níž moskevský tým zvítězil 20:14 a ve zbytku zápasu už si vedení hlídal. Jeho náskok však činil maximálně devět bodů.

Nejlepším střelcem utkání byl domácí Higgins s 16 body, další Američan Dixon ke 14 bodům přidal 12 doskoků. Za Nymburk hned šest hráčů dosáhlo alespoň deseti bodů, Martin Kříž k nim připojil deset doskoků.

CSKA Moskva - Nymburk 79:72 (15:25, 39:38, 59:52)

Nejvíce bodů: Higgins 16, De Colo 15, Hines 14 - Dixon 13, Randle 12, Benda, De Zeeuw, Sant-Roos a Kříž po 10. Fauly: 20:23. Trestné hody: 21/15 - 12/10. Trojky: 8:10. Doskoky: 38:42. Stav série: 2:0.