Nymburk přestál opavskou trojkovou smršť a zůstává neporažen

Nymburk porazil ve šlágru 7. ligového kola Opavu 100:87 a vystřídal Slezany v čele NBL. V utkání dvou dosud neporažených týmů nestačilo hostům k úspěchu v hale favorita ani 17 trojek, což je rekord sezony.

Basketbalisté Nymburka porazili Opavu

Rozhodla zejména silnější domácí lavička, která přestřílela tu soupeřovu 45:23. Největší zásluhu na tom měl s 28 body Omar Prewitt, nejlepší střelec zápasu.

Nejlepší ligový kanonýr Jakub Šiřina v opavském dresu dal jen o bod méně a stejně jako Prewitt trefil pět trojek. Čtyři tříbodové koše přidal Jan Švandrlík a po té první hosté poprvé a naposledy vedli (10:9). Další pasáž ale prohráli 1:18 a nabrali ještě před první přestávkou dvouciferné manko. Ve druhé čtvrtině přesto dokázali dvakrát vyrovnat.

"I když jsme se dostali zpět do hry, tak nás to stálo hodně sil," konstatoval opavský trenér Petr Czudek. "Soupeř točil víc hráčů a měl víc energie," doplnil.

Na přelomu poločasů domácí znovu odskočili do bezpečného vedení a pak už uhájili stoprocentní bilanci a 91. ligové vítězství za sebou. "Byl to těžký zápas. Opava hraje poslední dobou úžasně. Střílí extrémně dobře, je silná na doskoku a hodně hráčů má v dobré formě. Zejména Jakuba Šiřinu. Pro nás je hlavní, že se povedlo vyhrát zvláště poté, co jsme se vrátili z Final 8 Ligy mistrů v Aténách," řekl nymburský kouč Oren Amiel.

"Trojky nás držely. Dát jich tady sedmnáct je úžasné. Mrzí mě ztráty, 21 ztracených míčů je hodně, zvláště když deset z nich bylo z kategorie hloupých. To se pak nedá s Nymburkem hrát vyrovnaný zápas," dodal Czudek.

V Brně předvedly velký obrat Pardubice, které v závěru třetí čtvrtiny ztrácely deset bodů, ale poslední část vyhrály 25:9 a celý zápas 78:70. S 24 body vedl Východočechy Michal Svoboda, autor šesti trojek.

Druhou nejdelší vítěznou sérii po Nymburku v sezoně nyní drží USK Praha. Tým z Folimanky vyhrál 76:75 na palubovce Olomoucka, na čtvrtém úspěchu za sebou se podílel 26 body Ondřej Sehnal, kterému vedle 10 asistencí chyběl jediný doskok k zisku triple double.

Vedle Olomoucka se nadále nedaří ani Svitavám, které podlehly doma Hradci Králové 86:97 a z pěti utkání mají stejně jako Hanáci na kontě jedinou výhru. Peda Stamenkovič v dresu Sokolů zaznamenal 26 bodů a v této sezoně rekordních 15 asistencí.