Sokolský zpravodaj

Nymburk potvrdil roli favorita, Kolín si vyšlápl na druhou Opavu

Nymburk dle předpokladů v dohrávce 4. kola NBL vyhrál nad Děčínem 99:69. Další tři středeční zápasy skončily menším rozdílem. Kolín zaskočil druhou Opavu 93:80, Brno vyhrálo nad Ostravou 80:64, a Olomoucko zvítězilo nad Olomouckem 81:70.

Nymburk začal zostra a první čtvrtinu ovládl 31:13. Druhá polovina byla ale už mnohem vyrovnanější.

"Zápas jsme určitě nechtěli podcenit. Výsledek o 30 bodů možná každý čekal, ale jak jsme hráli ve třetí čtvrtině, je něco, co bychom nechtěli předvádět," zhodnotil zápas Martin Kříž, který zaznamenal v zápasu osm bodů.

Nymburský tým střelecky táhl Jerrick Harding, který zapsal 24 bodů. Na doskoku úřadovali Stephen Zimmerman (10) a Martin Kříž (9). Nymburku, v jehož dresu se střelecky prosadili všichni hráči sestavy, nakonec o jediný bod unikl třetí alespoň stobodový úspěch za sebou.

Děčínští si byli vědomi složité úlohy. "Šli jsme do zápasu s bojovnou náladou, ale bohužel v momentální formě je extrémně těžké porazit Nymburk... Ale určitě jsme do toho nešli s tím, že prohrajeme o třicet bodů," uvedl děčínský Ondřej Šiška.

Poslední Olomoucko překvapivě zvítězilo v Ústí nad Labem, které si připsalo pátou porážku v řadě. Po prohrané první čtvrtině otočili svěřenci trenéra Predraga Benáčka vývoj zápasu zásluhou výborné střelby Davida Pekárka, k němuž se přidali i František Váňa a srbský pivot Nemanja Bezbradica, který vedle 17 bodů zaznamenal i 13 doskoků.

Domácím chyběli zdravotně indisponovaní hráči základní pětky Spencer Svejcar a Dalibor Fait. Severočechům navíc v závěrečné čtvrtině odešla střelba.