Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Konec experimentu

Nymburk počítá nakažené a úvod LM hrát nebude

Nymburští basketbalisté neodehrají v úterý první zápas nové sezony Ligy mistrů na hřišti tureckého Tofas Bursa. V týmu českých šampionů jsou nakažení koronavirem. Utkání bylo přeloženo na dosud neurčený termín. 

Jakub Tůma z Nymburka v akci
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Nymburk uvedl, že pozitivně testováni na koronavirus byli členové týmu, u nichž se v týdnu objevily příznaky covidu-19. Zbytek mužstva je v karanténě. Nákaza se u dlouholetých českých suverénů objevila v době, kdy jsou od pondělí kvůli šíření infekce přerušeny všechny sportovní soutěže v zemi.

"Letenky jsme měli na neděli, ale bohužel nejsme schopni na utkání letět. Jsme moc rádi, že nám vedení soutěže vyšlo vstříc a utkání přeložilo," řekl výkonný ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček.

Před pauzou se už v české basketbalové lize s nákazou koronavirem potýkali v Brně, Děčíně, Kolíně a Ústí. Nymburk stihl odehrát v domácí soutěži šest zápasů a vede tabulku se stoprocentní bilancí.

Do Turecka už neměl s nymburskou výpravou cestovat slovinský rozehrávač Luka Rupnik, který se po vzájemné dohodě minulý víkend odpojil od týmu a jedná se o jeho přestupu. Středočeši za červencovou posilu z Antverp, jež v lize odehrála tři zápasy, hledají náhradu. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy