FIS MČR Horní Mísečky

Nymburk otočil zápas v Pardubicích. Stoprocentní zůstává nadále i Opava

Ve třetí čtvrtině zápasu v Pardubicích prohrávali o deset bodů a na jejich porážku to vypadalo dlouho i v závěrečné části. Basketbalisté Nymburka ale o rekordní sérii výher na domácí scéně nepřišli. Středočeši zápas otočili a po vítězství 97:91 zůstávají v lize stoprocentní. Bilanci tři výhry, žádná porážka má i Opava, jež si doma snadno poradila s Olomouckem 101:70.

Nymburk prodloužil rekordní ligovou sérii na 89 vítězství, naposledy prohrál v březnu 2018 právě s Pardubicemi. Ty tentokrát v úvodní čtvrtině inkasovaly 35 bodů, ale do poločasu manko smazaly a v třetí čtvrtině si vypracovaly až desetibodový náskok.

"Měli jsme potíže v obraně, problémy nám dělal hlavně Tomáš Vyoral. Se vším respektem k němu ale není možné, aby měl tolik lehkých střel. My jsme ale našli v sobě vnitřní sílu, a přestože Pardubice trefovaly i těžké trojky, tak jsme dovedli zápas k vítězství," řekl nymburský basketbalista Martin Kříž.

Pardubické hráče tak mohl těšit alespoň dílčí úspěch, když v souboji nejlepších střelců předčil Vyoral hostujícího Jerricka Hardinga 34:32. "Dnes jsem to rozhodl já, ale síla našeho týmu je v tom, že máme mnoho zbraní. Minule byl hlavní Vojta Hruban, dnes já, příště to bude zas někdo jiný. Ale určitě musíme zapracovat na obraně," uznal Harding.

Opava se opět mohla spolehnout na Jakuba Šiřinu, který k 32 bodům přidal i deset asistencí a po třech zápasech si udržuje střelecký průměr nad třicetibodovou hranicí.

Ostrava porazila Svitavy rozdílem jediného bodu 82:81. Hosté v poslední minutě nedokázali skórovat a ztratili tříbodové vedení. O rozhodující dva koše se postaral Justus Alleyn a s 23 body se stal nejlepším střelcem zápasu. Podobným způsobem, devítibodovou sérií v závěrečných minutách, otočil USK Praha utkání proti Ústí nad Labem.