Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Nymburk ohlásil nového spolumajitele, stal se jím Petera

Bývalý vlastník fotbalového Baníku Ostrava a sportovní promotér Tomáš Petera je novým spolumajitelem šestnáctinásobných basketbalových mistrů z Nymburku. Od dosavadního stoprocentního majitele Jiřího Podpěry získal 35 procent akcií středočeského klubu.

Tomáš Petera
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Podpěra koupil Nymburk před dvěma lety společně s Viktorem Kolářem ze Sport Investu, jehož podíl posléze odkoupil. "Už když jsem do Nymburku přicházel, bylo mi jasné, že zabezpečit klub finančně, marketingově i sportovně není pro jednoho člověka nic jednoduchého a že budu muset přibrat partnera," uvedl Podpěra.

"Nyní přišla možnost navázat spolupráci s Tomášem Peterou, za kterého mluví jeho dlouhá a bohatá historie ve sportovním prostředí," doplnil právník, pod jehož vedením Nymburk v sezoně přerušené koronavirem postoupil mezi osm nejlepších celků Ligy mistrů a v domácí soutěži prodloužil sérii bez porážky na 86 zápasů.

Devětačtyřicetiletý Petera je synem bývalého trenéra Pavla Petery, který jedenáct let vedl basketbalovou reprezentaci a získal s ní dvě bronzové medaile a stříbro na mistrovství Evropy. V minulosti působil jako trenér tenistů Petra Kordy, Bohdana Ulihracha a nyní pomáhá Karolíně Muchové.

Od roku 2003 byl také devět let majitelem Baníku Ostrava, který pod jeho vedením získal mistrovský titul v ročníku 2003/04 a v letech 2008 a 2010 skončil třetí. Jeho společnost také pořádala Final Four basketbalové Euroligy v roce 2006 v Praze, atletický mítink Zlatá tretra a zápasy NHL v Praze.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy