Nymburk nezačal dobře, prohrál s Novgorodem

Nižnij Novgorod (Rusko) - Basketbalisté Nymburka vstoupili do nového ročníku VTB ligy porážkou. Ve skupině B prohráli na palubovce Nižného Novgorodu 66:82, když vysoký náskok soupeře snížili díky 27 bodům v závěrečné čtvrtině.

Nymburk (v červeném)
zdroj: isifa/VLP autor: Luboš Jeníček

Nymburk ztratil zápas ve druhé čtvrtině, kterou po vyrovnané úvodní části ovládli domácí poměrem 25:8. Do druhé půle svěřenci trenéra Ronena Ginzburga vstoupili s výraznou ztrátou 21 bodů a vysokou porážku zmírnili až v posledním dějství, které vyhráli 27:17.

Střelcem zápasu byl nymburský Aubrey Coleman s 20 body. Ze spoluhráčů se mu ale nikdo nepřiblížil, pouze Petr Benda zaznamenal deset bodů. V dresu Novgorodu byl nejlepší Obadiah Throtter se 14 body a nejméně deset bodů si připsalo dalších pět hráčů.

Další zápas VTB ligy čeká českého šampiona za týden, kdy v domácí hale přivítá čtvrtý celek minulého ročníku Lokomotiv Kubaň Krasnodar.