BBV po 25 letech

Nymburk nevyvedla z tempa ani Ostrava. Zvítězilo i Brno

Nymburští basketbalisté vyhráli v Ostravě 101:75 a připsali si osmý triumf v sezoně. Uspělo i Brno, které po obratu v poslední minutě porazilo Olomoucko 61:56.

Ostrava dokázala držet s Nymburkem krok jen v první čtvrtině, kterou vyhrála 29:27. Pak ale obhájci titulu zabrali a v poločase vedli o jedenáct bodů. Největší zásluhu na vítězství měl Lukáš Palyza, připsal si 21 bodů.

"Po delší době se nám nepovedl start do zápasu. Ostrava hrála bojovně a zejména, když za ni nastoupili čeští kluci, tak na nich byla vidět ohromná energie a chuť," řekl Palyza.

"My jsme se ale před poločasem urvali na desetibodový rozdíl a ten jsme pak navyšovali. Jsem rád, že se projevila naše větší herní praxe a zkušenost, i když tam bylo z naší strany hodně nepřesvědčivých momentů," dodal.

Brno ještě 47 sekund před koncem zápasu prohrávalo 55:56, pak ale dvěma šestkami otočil skóre Richard Körner. Slovenský hráč poté zpečetil výhru hostů dalšími dvěma trestnými hody, z nichž upravil na konečných 61:56.

Brno se dočkalo vítězství po dvou porážkách a v tabulce je šesté. Olomoucko se naopak nadále trápí a prohrálo sedmé utkání za sebou. Jediné vítězství zaznamenali Hanáci v úvodním kole a jsou předposlední.