Nymburk natáhl sérii porážek na sedm, doma nestačil na Rigu

Nymburk - Basketbalistům Nymburku se stále nedaří ukončit sérii porážek ve VTB lize. Tentokrát doma podlehli Rize 84:90 a připsali si sedmou prohru v soutěži za sebou a třináctou celkově ze 17 zápasů. Nymburk je v tabulce čtrnáctý, zatímco Riga uhájila osmou postupovou příčku do play-off.

Nymburk doplatil zejména na nepovedenou druhou čtvrtinu, ve které se mu nedařilo zastavit útok soupeře. Z vedení 25:21 tak rázem český mistr prohrával 29:43 a musel dotahovat.

Domácím se především nedařilo bránit hvězdy soupeře Geralda Robinsona a lotyšského reprezentanta Janise Timmu, kteří nastříleli 30 a 26 bodů. "Přitom naším cílem bylo právě uhlídat jejich lídry, jenže oni nám dali dohromady 56 bodů, tedy dvě třetiny všech bodů," mrzelo trenéra Kestutise Kemzuru.

Sestřih basketbalu Nymburk - Riga

"Navíc jsme měli tragickou druhou čtvrtinu a dovolili jsme soupeři se rozjet. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale už bylo pozdě. Riga prostě byla lepší a zasloužila si vyhrát," dodal nymburský kouč.

Lvi se ještě v závěru zmohli na odpor, snížili na jednociferný rozdíl a minutu a půl před koncem mohli vybojovat dramatickou koncovku, jenže místo brejku po zisku znovu odevzdali míč soupeři, odmítli tak snížení na pět bodů a Riga už si výhru pohlídala.

Utkání basketbalové VTB ligy:

Basketball Nymburk - VEF Riga 84:90 (22:21, 37:51, 55:70)

Nejvíce bodů: Simmons 19, Burns 18, Washington 16, Hruban 13 - Robinson 30, Timma 26, Zakis 10. Fauly: 22:22. Trestné hody: 16/14 - 20/16. Trojky: 6:10. Doskoky: 34:44.