Nymburk musel výsledek opět otáčet, Děčín pod novým trenérem vítězí

Basketbalisté Nymburka museli v nadstavbové části podruhé za sebou dotahovat poločasové manko, i proti Pardubicím ale nakonec udrželi neporazitelnost. Úřadující šampioni zvítězili na východě Čech 80:64 a úspěšnou sérii prodloužili na 43 zápasů.

Sport
zdroj: ČT4

Nymburk v úvodu táhly obě největší hvězdy týmu Vojtěch Hruban a Jaromír Bohačík, kteří dali dohromady 21 z úvodních 23 bodů. Pak si šli ale odpočinout a Pardubice toho využily. Ve druhé čtvrtině dovolily hostům jen 14 bodů, a když Kamil Švrdlík proměnil v poslední vteřině před přestávkou trojku, vedli domácí v poločase o bod.

Podobně jako v předchozích zápasech ale obhájci titulu ve třetí čtvrtině zapnuli v obraně a dovolili Pardubicím jen deset bodů. Šňůra 15:2 pak přinesla Nymburku dvouciferné vedení, které už uhájil.

"Sezona je dlouhá a ne vždy to jde podle našich představ, ale dnes mi tým dal v druhé půli dobrý vzkaz. Důležité bylo, že jsme zastavili hru domácích ke koši, odkud dali minimum bodů a museli střílet z dálky," řekl trenér Nymburka Oren Amiel. Domácí dali z vymezeného území jen 18 bodů, Nymburk o 20 víc.

Děčínští fanoušci protestovali, jejich tým ovšem vítězí

Basketbalisté Děčína mají po téměř 15 letech nového trenéra. Pavel Budínský byl v pátek s okamžitou platností odvolán. Na náhlou trenérskou změnu zareagovali v domácím zápase i děčínští fanoušci. Na utkání proti Olomoucku přišli na protest v černém.

"Jedním z hlavních důvodů jsou finance a nové fungování klubu. V dohodě (o ukončení trenérské smlouvy) jsme se dohodli, že nebudeme další důvody specifikovat," vysvětlil předseda rady spolku BK Armex Děčín Miroslav Chrastný

Děčínští fanoušci tiše protestovali proti odchodu trenéra Budínského

Změna děčínské hráče ovšem nerozhodila. Nakonec také ve druhém zápase pod vedením nového trenéra Tomáše Grepla slavili Severočeši vítězství. Porazili třetí tým tabulky skupiny A1 79:76 a připsali si pátou výhru v řadě, soupeř naopak zaváhal potřetí za sebou.

V přímém duelu o šesté místo uspěla Opava, která na palubovce Ústí nad Labem otočila ve třetí čtvrtině zlepšenou obranou vývoj zápasu. Domácí Sluneta neudržela dvanáctibodový náskok z první poloviny zápasu a prohrála 78:84.

"Druhý poločas hodně připomínal play-off, byla tam spousta kontaktů a osobních soubojů, jsem rád, že jsme se s tím vyrovnali. Navíc jsme přidali útočný doskok, což nás zdobilo v zápasech během sezony, díky čemuž jsme se dostávali do dalších šancí. Čtvrtá čtvrtina už byla přetahovaná a já jsem rád, že jsme to zvládli a takto důležitou výhru urvali pro sebe," řekl trenér Opavy Petr Czudek.

Už čtvrtou porážku v řadě utrpěly druhé Svitavy na hřišti posledního Brna, osmý celek tabulky tak ukončil sérii devíti zápasů bez vítězství. O nečekané výhře domácích 77:74 rozhodl trojkou 14 sekund před koncem Davell Roby, který byl s 26 body nejlepším střelcem zápasu.