Nymburk loupil v Pardubicích a stíhá vedoucí Opavu, Písku rekord Sýkory nestačil

Už jen jedno vítězství ztrácejí basketbalisté Nymburku na vedoucí Opavu. V 17. kole nejvyšší soutěže se totiž radovali v Pardubicích po výsledku 97:82. Třetí místo udrželo Ústí nad Labem, které porazilo domácí Olomoucko 90:80. V napínavém souboji o čtvrtou příčku byl úspěšnější Děčín, který uspěl na palubovce USK Praha (79:77). Stejnou bilanci 10-7 má ještě šestý Kolín, jenž po dvou nezdarech vyhrál v Písku nad ligovým nováčkem 103:97.

Ondřej Sehnal
zdroj: Basketball Nymburk

Písku nepomohl ani další vynikající výkon kapitána Vojtěcha Sýkory, jenž zaznamenal pátý triple double v sezoně za 10 bodů, 19 doskoků a 11 asistencí. V počtu doskočených míčů vytvořil dvaadvacetiletý rozehrávač rekord tohoto ročníku. Jeho spoluhráč Filip Novotný se blýskl sedmi trojkami. Kolín rozhodl duel ve druhé čtvrtině, kterou ovládl 36:15.

Triple double předvedl také Lamb Autrey, jenž se podepsal pod vítězství Ústí nad Labem 22 body, 14 doskoky a 10 asistencemi. Olomoucko i proto prohrálo počtvrté za sebou.

Favorizovaný Nymburk vedl v úvodu 17:2, ale pardubický tým manko stáhl a před koncem prvního poločasu jedinkrát v zápase vedl o jeden bod. Druhý poločas už byl ale v režii osmnáctinásobných českých šampionů, kteří si pomohli k vítězství 13 trojkami.

Pardubicím se i tak nepovedlo navázat na nedělní vítězství v Ústí nad Labem po druhém prodloužení a utrpěly sedmou porážku z posledních osmi utkání.

Nymburk se opíral o střelce Rylicha (18 bodů) a Bohačíka (17), kteří dali shodně po čtyřech trojkách. Sehnal přispěl ke skalpu východočeského soupeře double doublem za 11 bodů a 10 asistencí. V pardubickém dresu nasbírali po 18 bodech Škifič a Chatman.