Speedway GP 2024

Nymburk jde na první místo tabulky po výhře v Ostravě, basketbalisté Olomoucka udolali Brno

Domácí nejvyšší soutěž basketbalistů nabídla dvě dohrávky 10. kola. Poslední Ostrava nestačila na Nymburk, který zvítězil 93:59 a díky výhře se posunul na první místo tabulky o skóre před Opavu. Slezané mají stejnou bilanci deseti vítězství a tří porážek. V druhém utkání slavilo Olomoucko, jež si poradilo s Brnem po výsledku 96:82.

Ostrava po vítězství nad vicemistrem Děčínem a jedenáctidenní zápasové pauze utrpěla jedenáctou porážku v třináctém utkání v soutěži a je dál poslední.

Nymburk oplatil Nové huti nečekanou prohru z dosud posledního vzájemného utkání z 1. dubna. Pro osmnáctinásobné české šampiony je to jediná porážka v 52 zápasech s Ostravou od roku 2007.

Výbornou střelbou z dálky pomohl Středočechům k vítězství Svejcar, který proměnil pět ze sedmi tříbodových pokusů a s 16 body byl nejlepším střelcem zápasu. Za Ostravu dal 14 bodů Madden.

Domácí se museli od konce druhé čtvrtiny obejít bez kouče Adama Cholevy, který dostal druhou technickou chybu. "Pak už to ani o trenérovi nebylo, my jsme si ten zápas prohráli v první půlce. Kdyby tam byl, nebo nebyl, nevím, jestli by v tom byl rozdíl," řekl ostravský kapitán Štěpán Svoboda.

Nová huť snížila ve třetí čtvrtině, kterou vyhrála 22:12, ale poslední část ovládl Nymburk rozdílem 20 bodů. "Zabrali jsme jenom třetí čtvrtinu. Kdybychom takhle hráli celý zápas, dopadlo by to jinak," uvedl Svoboda.

Olomoucko po pěti ligových porážkách doma zdolalo Brno 96:82 a přiblížilo se devátým Pardubicím. První úspěch v NBL po měsíci a půl zařídili Hanákům především autor 24 bodů Bailey a Adamu, který dal o bod méně. Brno bez zraněného kapitána Půlpána táhl Šiška, jenž nastřílel 20 bodů.