V šachu

Nymburk jasně přehrál Prostějov, Ústí podlehlo v derby Děčínu

Praha - Basketbalisté Nymburka porazili v dohrávce devátého kola druhý Prostějov 82:66 a i po dvacátém utkání mají stále stoprocentní bilanci. Obhájci titulu těžili hlavně ze skvělého vstupu do utkání, po němž při první přestávce vedli takřka o dvacet bodů. V dalším z utkání podlehlo Ústí v severočeském derby Děčínu 72:86.

Druhou čtvrtinu sice o deset bodů vyhrál Prostějov, ale rozdíl ve skóre už neklesl pod dvojciferné číslo. V týmu obhájců titulu dalo 12 a více bodů pět hráčů, nejvíc Tre Simmons (17). Domácí Dušan Pandula nastřílel 22 bodů.

"V první čtvrtině jsme hráli bázlivě a Nymburk ukázal, jak je silný tým. Naštěstí jsme se zvedli, bojovali jsme a nic nevzdali," řekl domácí kouč Zbyněk Choleva. "Začali jsme dobře, ale stejně jako v Českém poháru se ukázalo, že Prostějov se nevzdává. Přinutil nás, abychom museli hrát naplno," uvedl trenér Nymburka Kestutis Kemzura.

Ústí nad Labem přišlo o 17 zápasů trvající domácí neporazitelnost. V severočeském derby Sluneta podlehla Děčínu 72:86. Hosté rozhodli zápas v třetí čtvrtině, kterou vyhráli 27:12. V domácím týmu jen tři hráči dali více než šest bodů, dvojice Kwamain Mitchel (25 bodů) a David Šteffel (24) na vše nestačila. Ve vyrovnanějším děčínském kádru byl s 19 body nejlepším střelcem Luboš Stria. Po duelu sousedů v tabulce se pátý Děčín soupeři vzdálil.

Jindřichův Hradec porazil Brno 93:78 a posunul se před Moravany na předposlední místo v tabulce. V domácím dresu se univerzálním výkonem blýskl Hernst Laroche, autor 22 bodů, osmi doskoků a osmi asistencí. Anthony McClain v brněnském týmu nastřílel 18 bodů a doskočil 15 míčů.

Sestřih a ohlasy z utkání basketbalistů Ústí nad Labem - Děčín

Ústí nad Labem - Děčín 72:86 (18:21, 43:39, 55:66)Nejvíce bodů: K. Mitchell 25, Šteffel 24, Lewis 13 - Stria 19, Jiříček a Landa po 12, Bosák 11, Bažant 10. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Karásek. Fauly: 22:23. Trestné hody: 22/14 - 30/20. Trojky: 4:8.

Jindřichův Hradec - Brno 93:78 (25:22, 49:44, 75:61)
Nejvíce bodů: Laroche 22, Hall 19, Novák 14, Tracey 13 - Geiger 24, McClain 18, Dygrýn 16. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Heinrich. Fauly: 25:19. Trestné hody: 26/18 - 25/20. Trojky: 5:8.

Prostějov - Nymburk 66:82 (9:28, 37:47, 52:67)
Nejvíce bodů: Pandula 22, Bohačík 17, Slezák 10 - Simmons 17, Rančík 14, Hruban, Mahalbašič a Page po 12. Rozhodčí: Dolinek, Kučera, Hošek. Fauly: 17:25. Trestné hody: 24/17 - 16/12. Trojky: 7:10.