Nymburk doma znovu nezaváhal, Astanu porazil 79:61

Nymburk - Basketbalisté Nymburku vyhráli i čtvrtý domácí zápas v této sezoně VTB ligy, když porazili Astanu 79:61. Se čtyřmi výhrami z pěti zápasů jim patří čtvrtá příčka v tabulce. Čeští mistři přitom nastoupili bez nejlepšího střelce Michaela Dixona, kapitána Jiřího Welsche či reprezentačního pivota Petra Bendy.

Basketbalisté Nymburka. Ilustrační foto.
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Ostatní hráči je nahradili kolektivním výkonem, ze kterého vyčnívali zejména Vojtěch Hruban s Chassonem Randlem, autoři 18 bodů. Velmi dobře zahrál i mladý pivot Martin Peterka. Nymburku vyšel vstup do utkání a v první čtvrtině získal vedení o 12 bodů.

Astana se sice několikrát přiblížila na dostřel dvou košů, ale domácí si vedení hlídali a ani jednou v utkání ho neztratili.

V poslední čtvrtině Nymburk šňůrou 8:0 soupeře definitivně zlomil a v závěru už mohl šetřit síly na další zápasy. Ve středu vstoupí svěřenci trenéra Ronena Ginzburga do FIBA Europe Cupu, kde se představí na hřišti Tajfunu Šentjur.

Nymburk - Astana 79:61 (21:9, 37:31, 57:51) Nejvíce bodů: Randle a Hruban po 18, Vaughn 13, Peterka 10 - Hayes 22, Caner-Medley 19, Ponomarjov 8. Fauly: 18:19. Trestné hody: 13/8 - 21/18. Trojky: 9:3. Doskoky: 45:44.