Nymburk byl nad síly basketbalistů Opavy, Děčín má stoprocentní bilanci

Basketbalisté Nymburka vyhráli duel mistrovských týmů z posledních dvou sezon v Opavě jasně 94:75 a připsali si v lize druhou výhru. Bezchybnou bilanci má v novém ročníku také Děčín, který si proti Jindřichovu Hradci zapsal už třetí vítězství (95:73). Nováček NBL naopak i potřetí prohrál.

Opava při premiéře v domácí hale, která utrpěla po záplavách několikamilionové škody, od počátku proti úřadujícím šampionům dotahovala a až třicetibodové manko stáhla v závěru na rozdíl 19 bodů. Tým trenéra Petra Czudka se dokázal soupeři vyrovnat ve druhé čtvrtině, v níž zlikvidoval manko a na chvilku se dokonce ujal vedení o dva body.

Nymburk, který má odehráno o zápas méně kvůli startu v kvalifikaci Ligy mistrů, ale do poločasu odskočil opět na desetibodový rozdíl a po přestávce svůj náskok navyšoval. Hostující tým táhl s 18 body nejlepší střelec zápasu Tylan Birts.

"Jsem rád za výhru a že lidé v Opavě měli možnost vidět hezký basketbalový zápas ve velké intenzitě a trochu se odreagovat od událostí posledních týdnů. My v první půli postrádali pozornost na obou stranách hřiště a nebyli jsme tvrdí," řekl trenér Nymburka Francesco Tabellini, podle něhož je před středečním vstupem do Ligy mistrů na čem pracovat. "Měli jsme štěstí, že Opava netrefila několik otevřených střel. Měli teď své problémy, nemohli tolik trénovat a bylo vidět, že nejsou v nejlepší formě," konstatoval.

Suverénní výkon předvedl také Děčín. Jindřichův Hradec držel kontakt jen do poloviny úvodní čtvrtiny, pak už na domácí palubovce jasně vládli Válečníci. Isaac Davidson k výhře přispěl 20 body, v týmu hostů měl o dva méně Jaron Newton Fairweather, který dal tři trojky. Dokonce pětkrát se z dálky trefil autor 15 bodů Colson Bajema.

Druhou výhru za sebou zaznamenali basketbalisté Brna, kteří zvítězili 78:67 na hřišti Olomoucka. Ani na třetí pokus se vítězství nedočkala Ostrava, pražské Slavii podlehla těsně 87:89.