MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Nymburk bez zaváhání míří do finále NBL, Ústí přejel i ve čtvrtém zápase

Čtyři zápasy, čtyři výhry a jednoznačný postup. Nymburk si v semifinále NBL hladce poradil s Ústím nad Labem, poslední utkání vyhrál 102:64 a míří do finále. V něm se utká s vítězem série Opava – Brno, ve které vedou Slezané 3:1.

Pro ústecký klub byl postup do semifinále největším úspěchem a proti hvězdnému kádru prakticky neměl šanci. Sedmnáctinásobný český mistr vyhrál i v pondělí přesvědčivě. Po pěti minutách vedl již 14:0. Severočeši náskok favorita ve druhém dějství snížili, ale po poločase už opět jasně dominoval Nymburk.

"Skončilo to, jak jsme chtěli a můžeme se připravovat na finále," řekl Vojtěch Hruban, s 22 body nejlepší střelec čtvrtého utkání.

"Vypadá, že to bude Opava, má to dobře rozehrané, ale Brno ještě bude kousat," předpokládá.

Ústí nad Labem - Nymburk 64:102 (11:27, 37:49, 50:76)

Nejvíce bodů: Autrey, Joseph a Spencer po 11 - Hruban 22, Routt 16, Harding 15. Konečný stav série: 0:4.