Nymburk bez problémů udržel neporazitelnost, v Brně vyhrál 94:66

Praha - Basketbalisté Nymburka neměli sebemenší potíže s tím, aby udrželi ligovou neporazitelnost. V hale brněnského nováčka, jemuž v tabulce patří poslední místo, obhájci mistrovského titulu zvítězili 94:66 a v sezoně si připsali šestou výhru.

Děčín prohrál s Kolínem první čtvrtinu 13:25 a ještě v poločase na soupeře ztrácel pět bodů. Druhá půle se ale naopak nesla jednoznačně v režii Severočechů, kteří nad předposledním celkem tabulky nakonec zvítězili výrazným rozdílem 88:67. "První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém můj tým začal hrát něco, co neměl," řekl kolínský trenér Predrag Benáček.

Kouč Děčína Pavel Budínský poznamenal, že na výkonu domácích hráčů se podepsala únava ze středečního zápasu. "Padal nám míč z ruky a špatně jsme četli hru. Dostali jsme se do křeče, která zbytečně hráčům svazovala mysl i tělo. Ale posledních pět minut ve druhé čtvrtině nás dostalo do tempa, v poločase jsme se zklidnili," řekl.

Výsledky 13. kola ligy basketbalistů:

Děčín - Kolín 88:67 (13:25, 34:39, 60:50)
Nejvíce bodů: Jiříček 21, Stria 17, Venta 15 - Mitchell 17, Lewis 16, Field, Ličartovský a Machač po 8. Rozhodčí: V. Lukeš, Hošek, Kec. Trestné hody: 13/8 - 20/12. Fauly: 24:22. Trojky: 10:5.

Brno - Nymburk 66:94 (12:27, 19:51, 44:76)
Nejvíce bodů: Cvetinovič 20, Zachrla 14, Semerád a Šiška po 6 - Houška 17, Pomikálek 13, Kříž a Simmons po 11. Rozhodčí: Vondráček, Holubek, Kapaňa. Trestné hody: 11/8 - 27/22. Fauly: 25:21. Trojky: 4:8.