Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Nesedlo nám to a je třeba rychle zapomenout, ví zkušená Hejdová

Ankara - Po dvou vydařených výkonech na mistrovství světa si české basketbalistky věřily i na Španělsko. Mistryně Evropy však potvrdily svou velkou sílu a bez problémů vyhrály přímý souboj o vítězství ve skupině 67:43. Samy hráčky po utkání připustily, že jim zápas nevyšel v útoku, kde jen Kateřina Bartoňová dala více než dva koše ze hry.

Romana Hejdová
zdroj: ČTK autor: Stanislav Klařík

"Musím říct, že jsme si na Španělky docela věřily. Hodně lidí nečekalo, že bychom mohly vyhrát, ale já osobně jsem myslela, že je můžeme více potrápit a nebude to takhle jednoznačné. Ale nedařilo se nám nic. Nepadlo nám to z dálky, bylo to takové uchozené, nemohly jsme se dostat do tempa," mrzelo zkušenou Romanu Hejdovou.

"Chvíli to i vypadalo, že se můžeme chytnout, ale ten zápas nám nesedl. Je třeba na to zapomenout, zítra je další zápas, musíme to hodit za hlavu," dodala.

Češkám příliš nevycházela střelba ze střední a delší vzdálenosti a za celý zápas trefily jen dvě trojky. "Šly jsme do toho po hlavě, chtěly jsme vyhrát a postoupit přímo ze skupiny. Po dobrém začátku ale Španělky přitvrdily v obraně, dávaly si víc záležet na clonách a víc začaly komunikovat a nám odešla střelba. Kdyby nám to víc padalo, tak to mohlo vypadat jinak," hodnotila pivotka Alena Hanušová.

Obranu Španělek chválila i Hejdová. "Nedaly nám prostor. Přeci jen jsou to mistryně Evropy. Musely jsme spěchat a byly z toho střely mimo obroučku. Prostě to nebyl náš den," popisovala křídelnice francouzského Angers.

Nyní basketbalistky čeká zápas pravdy, který rozhodne o tom, zda se podívají na závěrečnou část turnaje do Istanbulu. "Pořád není nic ztracené. Stále máme velkou šanci se dostat do osmičky. Musíme se z toho otřepat a uvidí se, jestli dostaneme Francii nebo Kanadu, což jsou oba těžcí soupeři," dodala Hejdová.

Čas na odpočinek může být výhodou

Porážka se Španělskem přidala do už tak nabitého programu šampionátu českému týmu další zápas, ale hráčky nepochybují, že na osmifinále mají ještě dostatek sil. "Je to mistrovství světa, takže každý tým je unavený. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Mistrovství světa je jednou za čtyři roky. Musíme se vyhecovat, je to o morálu, dát do toho všechno a snad se nám to zítra povede. Navíc jsme dobře připravené," mínila Hejdová.

Navíc Češky budou mít na odpočinek minimálně 24 hodin, zatímco soupeř o šest méně. "Bude naše výhoda, že náš soupeř hraje poslední dnešní zápas, takže si víc oproti němu odpočineme. A zítra se je třeba pokusíme přeběhat," uvedla Hanušová.

Třiadvacetiletá pivotka, která od nové sezony bude hrát za USK Praha, naopak nabitý program vítá. "Je to asi lepší než být tři týdny pryč. Hlavní opory si možná tak neodpočinou, ale to by se jim nepovedlo ani tak. Naopak je pro nás motivací, že když příprava trvala dlouhé čtyři měsíce, tak nechceme teď vypadnout, ale chceme tu být až do konce," dodala Hanušová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy