Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Nervozitu vystřídala po draftu obrovská úleva a radost. Krejčí si pochvaluje směr Oklahoma

Netrpělivě a nervózně sledoval televizi a čekal, zda a kdy se objeví během draftu NBA jeho jméno. Basketbalista Vít Krejčí se dočkal na pozici 37, kdy ho vytáhl Washington, který ho hned vyměnil do Oklahoma City. Velký český talent přiznal, že byl nervózní, ale o to větší euforii teď prožívá. Zároveň ho těší, v jakém klubu skončí.

Vít Krejčí
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Krejčí byl po Jiřím Zídkovi mladším, Jiřím Welschovi, Janu Veselém a Tomáši Satoranském vybrán jako pátý český zástupce a bude usilovat, aby navázal na své předchůdce ve startech v nejlepší lize světa.

"Je to neuvěřitelný moment. Já jsem o tomhle dnu snil hrozně dlouho a byl jsem z toho večera nervózní. Jakmile jsem slyšel to své jméno, tak mi spadl hrozný kámen ze srdce a ulevilo se mi. Byl jsem neskutečně šťastný. Je to splněný sen, ale práce teprve začíná a já se těším, co bude teďka," uvedl Krejčí.

Je nám líto, video expirovalo.
Oklahoma buduje tým pro budoucnost, říká Krejčí ve Sportovních zprávách

Poté, co si v roce 1995 vybralo vedení Charlotte Zídka a o sedm let později Philadelphia Welsche, draftoval další Čechy výhradně Washington. V roce 2011 udělali Wizards díky šesté pozici z Veselého nejvýše postaveného hráče z tuzemska a před osmi lety si vybrali na 32. pozici Satoranského, který loni odešel do Chicaga.

Po tříletých působeních Veselého i Satoranského v dresu Washingtonu ale Krejčího možné angažmá u Wizards v příštích letech hned při draftu bleskově padlo. Po dohodě o výměně s Thunder míří do hlavního města USA místo Krejčího na 53. pozici vybraný Cassius Winston.

"Oklahoma je skvělá organizace, pracují tam skvěle s mladými hráči, takže si myslím, že je to naprosto perfektní místo, kde začít. Draftovali i pár dalších Evropanů, takže vím, že v nás věří. Určitě je to jeden z nejlepších týmů, kde rozvíjet svůj potenciál," pochvaloval si Krejčí, kam jej dění nasměrovalo.

Draft se konal virtuálně ze studií ESPN v Bristolu a Krejčí si sledování na dálku přesto užil. "První, co mi proběhlo hlavou, bylo asi všech těch plus minus deset let, co jsem si tohle říkal každý den před spaním, že jednoho dne uslyším svoje jméno v draftu. Bylo to obrovské nadšení a sdílet to s rodinou byl neskutečný zážitek. Je to určitě něco, co si budu pamatovat do konce života," prohlásil Krejčí.

Od konce září je mimo hru se zraněním kolena, které jej připraví o zbytek aktuální sezony, a NBA ještě vidí jako vzdálenou budoucnost. "Draftem se nemění až tolik věcí, ta práce je pořád stejná. Pořád se chci soustředit na koleno, dostat ho do co nejlepší formy, abych se mohl co nejdříve vrátit a mohl zpátky do práce," dodal Krejčí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy