Buly - debata expertů

Nejlepší zákrok, chválil Nowitzki spoluhráče, který "zblokoval" botu soupeře

New York - Basketbalisté Golden State Warriors zvítězili v sobotním utkání NBA na palubovce Dallasu 105:98 a po patnáctém vítězství v řadě dál vládnou tabulce celé ligy. Skončila naopak úspěšná série Atlanty, protože Hawks po devíti výhrách za sebou prohráli košem v poslední sekundě v Orlandu 99:100.

Utkání Dallas - Golden State
zdroj: ČTK/AP

Dallas - Golden State 98:105

Nažhaveným Warriors zřejmě vůbec nevadil brzký odpolední start zápasu v Dallasu, protože soupeře od prvních minut absolutně ničili a první čtvrtinu vyhráli o 21 bodů, ve druhé vedli až o 28 a výhru už si pohlídali. Golden State, které střelecky vedl Stephen Curry s 29 body, si vylepšilo bilanci už na 20-2 a je teprve dvanáctým týmem historie, jenž takhle odstartoval sezonu. (VIDEO)

Kuriozitou zápasu byl incident s botou hostujícího Marreese Speightse. Ten ji při úniku ztratil, a když se mu ji za pokračující hry spoluhráč Curry pokoušel hodit zpět, objevil se v cestě domácí pivot Tyson Chandler a botu "zblokoval" do autu.

"Nikdy jsem nic takového neviděl, byla to bizarní situace," komentoval úsměvný moment trenér vítězů Steve Kerr. "Bez boty se nedá běhat, tak jsem si říkal, že toho využijeme v útoku," přiznal se "viník" Chandler k nezvyklému způsobu taktiky. "To byl možná nejlepší obranný zákrok večera," konstatoval pobaveně autor 23 domácích bodů Dirk Nowitzki. (VIDEO) (http://www.nba.com/games/20141213/GSWDAL/gameinfo.html?ls=slt)

Orlando - Atlanta 100:99

Orlando mělo blízko k ukončení vítězné série Atlanty už v pátek, ale tehdy nezvládlo koncovku. Tentokrát Magic překonali úvodní náskok Hawks a v poslední vteřině jim zajistil výhru střelou z výskoku Tobias Harris. "Takovéhle střely běžně proměňuji. Trenér nakreslil akci pro mě, spoluhráči mi věřili a padlo to tam," řekl o poslední akci zápasu dvacetibodový střelec Harris. (VIDEO)

Houston - Denver 108:96

Dwight Howard se vrátil po 11 zápasech do sestavy Houstonu a hned pomohl 26 body a 13 doskoky k výhře 108:96 nad Denverem. Jeho spoluhráč James Harden zaznamenal triple double za 24 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí. (VIDEO)

Totéž se podařilo i Michaelu Carterovi-Williamsovi (16, 11, 11) z Philadelphie, jehož tým byl proti silnému Memphisu velmi blízko první domácí výhře v sezoně a třetí celkem, ale proti byl Mike Conley. Autor životních 36 bodů trojkou v poslední sekundě poslal zápas do prodloužení, které už favorit ovládl a vyhrál 120:115. (VIDEO)

Výsledky:

Charlotte - Brooklyn 87:114, Dallas - Golden State 98:105, Houston - Denver 108:96, Indiana - Portland 85:95, Milwaukee - LA Clippers 111:106, Orlando - Atlanta 100:99, Philadelphia - Memphis 115:120 po prodl., Sacramento - Detroit 90:95.