Nechybělo mnoho k triple double, Satoranský na něj ale nedosáhl a Washington prohrál

Washington se v NBA znovu po několika dnech střetl s Milwaukee a recept na soupeře znovu nenašel. Tým Tomáše Satoranského podlehl 129:148. Český hráč nebyl daleko triple double, když mu chyběly tři doskoky: nasbíral 16 bodů, 10 asistencí a sedm doskoků.

Wizards měli opět na hřišti soupeře problém s obranou. Už v první čtvrtině inkasovali 50 bodů. Satoranský poprvé střídal za vyrovnaného stavu, ale závěr první čtvrtiny bez něj Washington prohrál o 15 bodů a už se do zápasu nevrátil. Neměl totiž protizbraň na Janise Adetokunba, který byl se 43 body nejlepším střelcem středečního programu.

"Byl to bláznivý zápas. V jednu chvíli tam padalo úplně všechno. Vyhráli jsme jen díky útoku, protože v obraně jsme nebyli dobří. To si musíme přiznat," řekl Adetokunbo po jednom z nejofenzivnějších utkání sezony. V poločase Milwaukee s 85 body chyběly jen dva body, aby Bucks vyrovnali klubový rekord v počtu bodů za poločas z roku 1979.

Satoranský byl vidět zejména ve třetí části, kdy dal během jedné minuty dvě trojky. Třetí přidal v poslední čtvrtině. K tomu zaznamenal dva úspěšné nájezdy a tři trestné hody. Především ale celý zápas dobře dirigoval spoluhráče a sbíral asistence. Počtvrté v sezoně a posedmé v kariéře se dostal na dvouciferný počet přihrávek na koš.

Golden State si smlslo na San Antoniu

Milwaukee si pátou výhrou za sebou upevnilo pozici nejlepšího týmu soutěže. Na paty mu ale šlape obhájce titulu Golden State. Warriors vyhráli potřinácté z posledních 14 zápasů, když doma přehráli San Antonio 141:102. Ve druhé půli mohli šetřit opory a nikdo neodehrál více než 29 minut. Klay Thompson stihl 26 bodů, Kevin Durant 23 bodů, 8 doskoků a 9 asistencí.

Warriors na Západě odskočili druhému Denveru, který prohrál 130:135 s Brooklynem, když v závěru nestihl smazat ztrátu až 21 bodů. Sedm hráčů Nets dalo dvouciferný počet bodů, nejvíce D'Angelo Russell s 27 body a 11 asistencemi. Nuggets nepomohl ani další triple double srbského pivota Nikoly Jokiče za 25 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí.

Triple double si připsal i hvězdný nováček Luka Dončič z Dallasu, jenž 19 body, 10 doskoky a 11 asistencemi pomohl k výhře 99:93 nad Charlotte. James Harden prodloužil svou sérii s alespoň 30 body už na 28 zápasů. Ve středu 36 body přispěl Houstonu k výhře 127:101 nad Sacramentem, přičemž trefil osm trojek.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Denver 135:130, Chicago - New Orleans 120:125, Dallas - Charlotte 99:93, Golden State - San Antonio 141:102, Milwaukee - Washington 148:129 (za hosty Satoranský 16 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků), Sacramento - Houston 101:127, Utah - Phoenix 116:88.